Doğalgaz aboneliği iptali kaç gün sürer?

Ne Zaman Kapanır? Sözleşme sonlandırma talebini alan dağıtım şirketi en geç üç iş günü içerisinde kapama işlemini gerçekleştirmelidir. Doğal gaz aboneliğini iptal ettirdikten sonra, eğer varsa bankanızdaki otomatik ödeme talimatını kaldırmayı unutmayın.

Doğalgaz abonelik iptali para iadesi nasıl yapılır?

İade işlemlerinde; güncellenen güvence bedeli, varsa borçlarınız tahsil edildikten sonra yapılır. Güvence bedeli iadesi; İGDAŞ Hizmet binalarımızdaki veznelerimizden / PTT Şubelerinden TC kimlik beyanı ve fotokopisi ile alınabileceği gibi talebinizle vadesiz TL banka hesabınıza IBAN no ile havale edilebilir.

Doğalgaz iptal parası ne zaman yatar?

Buna göre, doğalgaz abonelik sözleşmesi sona eren veya mekanik sayacı ön ödemeli sayaçla değiştirilen abonenin dağıtım şirketinde bulunan güvence bedeli, abonelik sözleşmesinin sona ermesine ilişkin talep tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde aboneye veya onun yetkili temsilcisine iade edilecek.

Doğalgaz kapama ücreti ne kadar?

Doğal Gaz Açma Kapama Ücreti Ne Kadar? 2021 yılı itibariyle belirlenen açma kapama bedeli KDV dahil 26,5 TL’dir. Doğal gaz açma kapama bedeli, her yıl EPDK tarafından açıklanır ve ulusal düzeyde tüm dağıtım şirketleri tarafından uygulanır. Yıl içinde ücret enflasyona göre güncellenebilir.

Abonelik iptalinde elektrik kesilir mi?

Abonelik iptal edilirken borcunuz varsa bu miktar güvence bedelinden kesilerek size iade yapılacaktır. Genelde son faturanızdan sonra elektrik kapatılana kadarki kullanımlar borç olarak güvence bedelinden düşülür.

Elektrik aboneligi nasil iptal olur?

Abonelik iptalini elektrik şirketinin müşteri merkezinden ya da internet sitesinden yapmak mümkündür. Elektrik şirketiniz online abonelik iptali hizmeti vermiyorsa müşteri merkezine şahsen başvurmalısınız. Başkası adına işlem yapmak için, noter onaylı vekaletname gerekir.

Elektrik aboneliği nereden iptal edilir?

Aboneliğinizi iptal etmek için görevli tedarik şirketlerinin müşteri hizmet merkezlerine bizzat başvuru yaparak veya eğer görevli tedarik şirketinin online abonelik iptal hizmeti bulunuyorsa online olarak iptal başvurusunda bulunabilirsiniz.