Dinle ilgili soruları nereye sorabilirim?

‘Alo Fetva Hattı’ olarak da bilinen ‘Dini Danışma Hattı’nın yeni numarası ise ‘190’ olarak belirlendi. Dini konularda sorular sorup, bilgi almak isteyenler bu numarayı aradıktan sonra bağlı bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanıyor. Kadınlara kadın vaiz, erkeklere ise erkek vaiz hizmet veriyor.

Alo fetva hattı nasıl aranır?

“Alo 190 Dini Danışma” olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabiliyor. Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi.

Alo 190 hangi saatlerde hizmet veriyor?

Bu kapsamda hafta içi 10.00 ile 16.00 saatleri arısında vaizlerimiz, din hizmetleri uzmanlarımız, fetva verme ehliyetine sahip personelimizle hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Alo fetva nın telefon numarası kaç?

DİYANET FETVA HATTI! Dini sorularınızı 190 numarasını arayarak Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan il müftülüklerine iletebilirsiniz. Dini sorularınıza en doğru cevabı Alo Fetva hattından alabilirsiniz.

Diyanet’in telefonu kaç?

Iyi bir soru nasıl sorulur?

Peki Nasıl Güçlü ve Doğru Soru Sorulur?

  1. Kısa ve öz sorular sorun.
  2. Sorduğunuz soru açık uçlu olsun.
  3. Sorduğunuz soru ile bir sorunu dile getirmeyin ya da bir sorunu onaylatma isteği duymayın.
  4. Belirlediğiniz soruları doğru zamanda doğru yerde sorun.
  5. Her zaman işinizi kolaylaştıracak sorular sorun.

Diyanet fetva hattı telefonu kaç?

FETVA HATTI TELEFON NUMARASI “Alo 190 Dini Danışma” olarak yeniden düzenlenen hatta, yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığının dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi.

Alo fetva hattının telefon numarası kaç?

Alo fetva hattı numarası hangi saatlerde hizmet veriyor?

Alo 190’ı arayarak Diyanet fetva hattına bağlanabilir ve dini sorularınızı iletebilirsiniz. Dini konularda vatandaşın aklına takılan sorulara cevap veren Fetva hattı akıllarda yer alan şüpheleri gidermek ve sorulara cevap vermek için ALO 190 hattından 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Alo Diyanet hattı kaç?