DASK hasarın ne kadarını karşılar?

Yani, oluşan hasarın yüzde 2’sine kadar olan tutarı sigorta ödemiyor, üzerini karşılıyor. Örneğin, konutun sigorta bedeli 100 bin liraysa, konutta oluşan 2 bin liraya kadar zararı sigortalı kendi karşılar; eğer üzerinde bir zarar oluşmuşsa DASK üzerini öder.

DASK yıkılan evin ne kadarını öder?

Konutunuzun piyasa değeri size göre 500 bin liraysa ve sigorta yaptırdığınızda, misal DASK 150 bin lira teminat vermişse, depremde konutunuz yıkılırsa; DASK, evinizi yeniden inşa edecek tutar olan 150 bin lirayı öder, arsanın değeri değişmeyeceğinden inşaat bittiğinde yeniden konutunuzun değeri 500 bin lira olur.

2021 DASK sigortası ne kadar?

Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklere göre 2021 yılında, DASK kapsamında olan betonarme yapı ve meskenler için, sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli, 1.134.TL’den 1.268 TL’ye, diğer yapı türleri için de 782.TL’den, 874.TL’ye çıkarıldı.

Deprem sigortası ne kadar ödeme yapar?

Ödenecek tutarın 2021 yılı için 268.000 TL olan teminat tutarından fazla olmaması gerekiyor. Fazla olması durumunda eğer varsa kalan tutar konut sigortası tarafından karşılanıyor. DASK’ın her yıl inşaat maliyetlerine göre belirlediği azami tutardaki teminat 2021 yılı için 268.000 TL.

DASK ne kadar ödeme yapıyor?

Deprem Hasar İhbarından Sonraki Süreç Hasar tespit çalışmasının ardından belirlenen tutar, DASK aracılığıyla sigortalının banka hesabına 1 ay içinde aktarılıyor.

Deprem sigortası ne kadar karşılıyor?

“Deprem geçecek, hayat devam edecek…” diyen DASK her yıl inşaat maliyetlerindeki artışa göre belirlediği azami bir tutarda teminat sağlar. DASK tarafından verilen azami teminat tutarı, 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren bütün yapı tiplerinde 268 Bin TL’dir.

DASK numarasi nasil ogrenilir?

Adres kodunu bilmeyen poliçe sahipleri adreskodu.dask.gov.tr adresinden gerekli bilgileri doldurarak öğrenebilecekleri gibi DASK numarasını bilmeyen poliçe sahipleri Alo DASK 125 hattını arayarak T.C. kimlik numarasıyla veya adres bilgisi ile DASK numarasını öğrenebilmektedir.