Çiftlik Bank nasil bir sistem?

Çiftlik Bank, Ponzi oyunu üzerine kurulu, sisteme sonradan katılanın parasının daha önce katılana aktarıldığı bir dolandırıcılık oluşumudur. Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016’da kuruldu ve merkezi Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktaydı.

Çiftlik Bank Mehmet Aydın kaç yaşında?

Hayatı Aslen Espiyeli olan Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991’de Bursa’nın Nilüfer ilçesinde doğdu.

Mehmet Aydın nerede?

”Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın (30) dün gece Brezilya’da Sao Paulo Başkonsolosluğu’na teslim olduğu öğrenildi.

Çiftlik bankın mantığı nedir?

Çiftlik Bank adlı oyun, Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016’da kuruldu. Sosyal medya oyunu olan FarmVille’den esinlenen Çiftlik Bank’ta, oyuncular farklı altın değerlerine sahip çeşitli çiftlik hayvanları satın alabiliyordu. Ömürleri 365 gün olan hayvanlar için yem ve depo masrafı da yapmanız gerekiyordu.

Çiftlik Bank mağdurları ne yapmalı?

Mağdurların suç duyurusunda bulunması lazım. Ellerindeki dekontları sunmaları lazım. Bunlar gösterildikten sonra savcılık hızlıca iddianameyi hazırlayacaktır. Cezai sisteme göre kaç kişiyi dolandırsa o kişiler için ayrı ayrı iddianame hazırlanıp birleştirilip buna göre ceza verilecektir.

Mehmet Aydın eşi kimdir?

Sıla Soysal Aydın
Mehmet Aydın/Eşi

Mehmet Aydın neden teslim?

Türkiye’nin talebi üzerine sınır dışı edildiği Brezilya’dan geldiği İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınan “Çiftlik Bank” davası sanığı Mehmet Aydın, savcılıktaki ifadesinde, “En son basında adliyeye başvuran mağdurların zararının 64 milyon lira olduğunu öğrenince el konulan mal varlığımın bunu karşılamaya yeteceğini …

Tosuncuk eşi kimdir?

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın 31 Mart 2017 günü evlendi. Aydın, eşini 24 Ocak 2018 günü Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlayan 3 yıllık firar yolculuğuna da yanında götürdü. Sıla Aydın 2018’de Türkiye’ye döndü. Aydın da ev alması için eşinin hesabına 1 milyon 700 bin lira gönderdi.

Tosuncuk hangi cezaevine girdi?

SON DAKİKA HABERİ: Çiftlik Bank kurucusu ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.

Titan sistemi nedir?

Titan Saadet Zinciri (TİTAN Uluslararası Bilgi İşlem ve Matematiksel Kazanç Sistemler Ticaret Danışmanlık Hizmeti), 1990’lı yıllarda varlık göstermiş ve piramit sistemi olarak da bilinen bir dolandırıcılık sistemi üzerine kurulu bir gruptur. Titan’a ait tek kuruş para yurt dışına çıkarılmamıştır.

Çiftlik Bank ne zaman kuruldu?

Ağustos 2016, Lefkoşa Türk Belediyesi
Çiftlik Bank/Kuruluş tarihi

Tosuncuk ne kadar ceza alabilir?

Ağır Ceza Mahkemesinde yargılaması süren bu davada ise “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme”, “bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık” ve “ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık” suçlarından 22 bin 580 yıldan, 75 bin 260 yıla kadar hapisle …