Çiftçi olmak için ne kadar para lazım?

Çiftçilik belgesi başvurularında 2021 yılında alınacak ücret: 1-10 dekara kadar (10 dekar dâhil) : 6 TL. 11-50 dekara kadar (10 dekar üzeri 50 dekar dâhil) : 13 TL. 51-100 dekara kadar (50 dekar üzeri 100 dekar dâhil) : 20 TL.

Çiftçi belgesi almanın şartları nelerdir?

Çiftçi Belgesi Alma Şartları? Kişinin ziraat odalarından çiftçilik yaptığına dair belgeyi temin etmesi gerekir. Çiftçi kayıt formunun doldurulması gerekir. Ekim ya da hayvancılık yapılacak araziye dair tapu fotokopisi ya da kira sözleşmesi gereklidir.

Çiftçi belgesi kimler alabilir?

ÇKS Belgesi; sadece toprak altı veya üstü tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilerimiz için oluşturulmuş olan bir kayıt sistemidir. İşletme Belgesi; her türlü canlı hayvancılık faaliyetlerinden bulunan yada bulunmak isteyen üreticilerimiz için oluşturulan bir kayıt sistemidir.

Ziraat Odası çiftçi belgesi nasıl alınır?

Çiftçi Belgesi için Ziraat Odasına kaydınız olması gereklidir. Ziraat Odasına kayıt yaptırdıktan sonra yıl içinde sınırsız Çiftçi Belgesi alabilirsiniz. Ülkemizde tarımsal faaliyetin belgelenmesi için Çiftçi Belgesi ve Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Belgesi adında iki belge kullanılmaktadır.

Çiftçiye destekleme parası dönüm başı ne kadar?

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan ve belgesi bulunan kişiler için ödeme tutarı; 1 Dönümden 10 dönüme kadar= 5 Türk Lirası 10 Dönümden 50 dönüme kadar= 10 Türk Lirası 50 dönümden 100 dönüme kadar= 15 Türk Lirası

Çiftçiler bizim için neler yetiştirilir?

Meyve Ağacı yetiştiriciliği, Sebze ve Meyve Yetiştiriciliği, Kereste Üretimi, Biyokütle Üretimi, Tahıl Yetiştiriciliği, Yem Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Bağcılık, Böğürtlen Yetiştiriciliği, Özel Mahsul veya Tarla Ürünleri yetiştiriciliği, örneğin Pamuk ve benzeri bitkiler.

Çiftçiler için izin belgesi nasıl alınır?

Çiftçilik belgesini e-Devlet üzerinden gerekli başvuru formunu doldurup veya internete çiftçi kayıt formu yazıp başvuru formunu doldurup Tarım İl Müdürlüğüne giderek formunuzu teslim edebilirsiniz. Arazisi birinci dereceden yakınlarına ait olan kimselerin başvurusudur.

Çiftçi belgesi olanlar yasaktan muaf mı?

ÇİFTÇİ BELGESİ OLAN YASAKTAN MUAF MI? Tarımsal üretime ilişkin zirai ilaç, tohum, fide, gübre vb. ürünlerin satışı yapılan iş yerleri ve buralarda çalışanlar, Bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar yasaktan muaf olacak.

Çiftçilik belgesi nasıl alınır 2021?

Sigortalı çalışan çiftçi belgesi alabilir mı?

Sigortalı çalışan çiftçi belgesi alabilir, bilindiği üzere çiftçi belgesi ziraat odaları tarafından tarımsal faaliyet yürüten kişilere verilen resmi bir belgedir. Çiftçi belgesi alabilmek için tek yapmanız gereken tarımsal amaçlı kullandığınız, kendinize ait veya kiralık arazilerinizi ziraat odasına bildirmektir.

Mazot ve gübre desteği dönüm başı ne kadar?

Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında;buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek sağlanıyor.

2021 Tarla Parası dönüm başı ne kadar?

Devlet Tarla Parası Dönüm Başı Ne Kadar?

Tarımsal Üretim Maddesi Dekar Başına Mazot Desteği Tutarı Dekar Başına Alınabilecek Toplam Destek Tutarı
Soya ve yağlık ayçiçeği 26 TL 30 TL
Dane Mısır 25 TL 29 TL
Yulaf, arpa, buğday ve çavdar 19 TL 27 TL
Nohut, mercimek, kuru fasulye gibi bakliyat ürünleri 22 TL 26 TL