Check-in yapmazsak ne olur?

Oysa check-in işlemleri genellikle uçuş saatinden yarım saat öncesinde kapanır. Bu sebeple uçuş saatine en az 45 dakika kala check-in işlemlerini başlatmanız yeterlidir. Ancak check-in işlemleri kapandığında uçak kalkmamış olsa da uçağa alınmanız mümkün olmayabilir. Bu durumlarda bilet parası iadesi de yapılmaz.

Check-in yaptıktan sonra bagaj verilir mi?

Online Check-in yaptıranlar için en son bagaj teslim süreleri yukarıda belirtilen süreler ile aynıdır. İç hatlarda uçuş sürenizden 60 dakika önce, dış hatlarda da 90 ila 120 dakika öncesinden bagajınızı teslim etmelisiniz. Online Check-in yaptırmış ya da biniş kartını almış olmaları yeterlidir.

Check-in iptal edilir mi?

Çağrı merkezimizi arayarak online check-in işleminizi iptal edebilirsiniz.

Online check-in yaptırdıktan sonra ne yapılır?

Online check-in yaptıktan sonra biniş kartı bilgileriniz e-mail adresinize yollanır. Bu biniş kartının çıktısını alabileceğiniz gibi mobil biniş barkodu kullanarak da uçağa girişinizi yapabilirsiniz.

Check-in yapmak şart mı?

Online Check-in Yapmak Zorunlu mu? Bu işlemi yapmak zorunlu değil, fakat zamandan tasarruf etmek isteyenler için en uygun seçenek. Özellikle bagajı olmayan ya da sadece el bagajı olan yolcular, bu işlem sayesinde yalnızca biniş kartını kontrol görevlisine göstererek doğrudan uçağa giriş yapabilmektedir.

Check-in ne zaman kapanir?

Havalimanındaki check-in işlemleri iç hat seferlerinde uçuştan 60 dakika önce, dış hat seferlerinde uçuştan 75 dakika önce sona erer. Bu kural bazı istasyonlarda yerel otoritelerin uygulamalarına göre değişebilmektedir.

Pegasus Check-in ücretli mı?

Satın alınacak tüm biletlerden, biletleme esnasında Rezervasyon (PNR) Numarasındaki her bir yolcu ve her bir uçuş segmenti için yapılacak seyahatlerde iç hatlarda 15 TRY, KKTC uçuşlarında KKTC varışlı uçuşlar için 2 ABD Doları ve KKTC kalkışlı uçuşlar için 2 Avro, dış hatlarda 10 USD (veya karşılığı mahalli para birimi …

Check-in bitiş tarihi nedir?

Tüm dış hat uçuşlarında check-in işlemi uçuştan yaklaşık 2,5 saat önce başlayıp uçuşa 45 dakika kala kapanacaktır. Tüm iç hat uçuşlarında ise check-in uçuşa iki saat kala başlayacak ve kalkıştan 30 dakika önce sonlandırılacaktır.