Cezaevindeki kişiye nasıl para yatırılır?

* Hükümlü yakınları, hükümlü hesabına elden/mabuzla veya PTT aracılığı ile değil Vakıfbank Şube veya ATM’lerinden para yatıracaktır. Şuan için sadece açık ceza infaz kurumundaki hükümlüler için geçerli olacaktır. Para yatırma işlemi sadece Vakıfbank ATM’lerinden kartsız olarak gerçekleştirilmektedir.

Silivri Cezaevine para nasıl yatırılır?

Sadece internet bankacılığı ve vakıfbank gişelerinden işlem yapılacaktır. Ptt aracılığı ile yapılan para transferleri hesaba geçecektir….

 1. Yollanan havaleler her hafta Pazartesi Sabahı ve Perşembe sabahı düzenli olarak çekilir.
 2. Gönderilen havaleler Kampüs olması sebebi ile en geç bir (1) hafta içinde hesabına geçmektedir.

Hapishaneye girerken ne götürülür?

Cezaevine 1 adet palto, 1 adet manto, 2 adet ceket veya hırka, 4 adet pantolon veya etek, Bayanlar için 2 adet elbise, takım olmak kaydıyla 1 adet eşofman, 4 gömlek, 2 kazak, takım olmak kaydıyla 2 pijama, 1 spor ayakkabı, 1 kışlık ayakkabı, 3 tişört, 4 iç çamaşırı, 4 çorap, 1 terlik, 1 havlu, 1 bornoz, 1 kaşkol, 1 …

Maltepe cezaevine nasıl para yatırılır?

MALTEPE 1 NOLU L TİPİ CEZA İNFAZ KURUMU

 1. Giriş tuşuna basılır.
 2. Açılan menüden nakit para yatırma seçilir.
 3. Seçeneklerden ön ödemeli karta para yatırma seçilir.
 4. Ekrandan para yatıran kişi kendi T.C kimlik numarasını girmelidir.

PTT ile para gönderme nasıl yapılır?

Para göndermek için; Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

C Tipi Cezaevi nedir kimler yatar?

C Tipi Cezaevi 8 koğuş ve 4 disiplin hücresi bulunan bu tip cezaevlerinde de çocuk ve kadınlar için ayrı bölümler, kütüphane ve konferans salonu mevcuttur. Banyo ve her koğuşun yanında mutfak olarak kullanılabilecek bir alan vardır.

T tipi kapalı ceza evi nedir?

T tipi cezaevleri genellikle büyük şehirlerde eski cezaevlerinin yerine veya kapasitenin yetmediği durumlarda ek olarak inşa edilmiş cezaevleridir. Türkiye’de tutuklu ve hükümlü sayılarının artması ile birlikte sayısında artış görülen T tipi cezaevlerinde çok sayıda mahkum kalmaktadır.

Silivri Cezaevine hangi suçlular gider?

L tipi cezaevlerinde yatan hükümlülerin çok kapsamlı suçlardan hüküm giydiği görülmektedir. Bu bağlamda terör örgütü üyeleri, terör suçlarından hüküm giyenler, cinayet suçluları, cinsel taciz ve tecavüz suçluları, bebek ve çocuk tacizcileri L tipi cezaevlerinde yatmaktadır.

Hapishaneye kitap gönderilir mi?

Cezaevine kitap gönderirken burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus bu kitapların incelemeden geçecek olduğunu bilmenizdir. Cezaevine her türden kitap göndermek elbette yasaktır. Bunun dışında dilediğiniz kitabı cezaevine gönderebilirsiniz.

Hapishaneye hediye gönderilir mi?

Bir aile, arkadaş veya STÖ’nün hapishaneye götürdüğü kitap, giyim eşyası vs. “hediye” değildir ve hapishane idareleri tarafından da “hediye” olarak değerlendirilmez.

Metris Cezaevi’ne nasıl para yatırılır?

Soru : Dışarıdan tutuklu veya hükümlüye nasıl para yatırabilirim? Cevap : PTT aracılığı ile İstanbul Yıldırım postahanesi Beşyüzevler/Gaziosmanpaşa adresine gönderilmek üzere mahkum havalesi olduğu, kurum adresi ve tutuklu veya hükümlünün isim soyisim ve baba adı belirtilerek para yatırılabilir.

Cezaevindeki kişiye nasıl para yatırılır?

“NAKİT PARA YATIRMALI İŞLEMLER” MENÜSÜNE GİRİLİR. “ÖN ÖDEMELİ KART PARA YATIRMA” MENÜSÜNE GİRİLİR. Para Yatıran Kişinin “TELEFON NUMARASI” GİRİLİR. “HÜKÜMLÜ NUMARASI İLE PARA YATIR ”SEÇENEĞİ SEÇİLEREK HÜKÜMLÜYE AİT HÜKÜMLÜ NUMARASI veya 16 HANELİ KART NUMARASI GİRİLİR.

Silivri cezaevine nasıl para yatırılır?

Atm aracılığı ile para transferi yapılmamaktadır. Sadece internet bankacılığı ve vakıfbank gişelerinden işlem yapılacaktır. Ptt aracılığı ile yapılan para transferleri hesaba geçecektir.

Sincan cezaevine nasil para gönderilir?

SİNCAN 1 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

 1. TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERİN CEZA İNFAZ KURUMUMUZDA BULUNAN HESAPLARINA HAVALE VEYA EFT İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ
 2. Türkiye Vakıflar Bankası Aracılığı İle Havale İşlemi.
 3. Herhangi Bir Banka Aracılığı İle EFT İşlemi.
 4. TUTUKLU/HÜKÜMLÜYE PTT HAVALESİ İLE PARA GÖNDERME İŞLEMLERİ

Postaneden cezaevine nasıl para yatırılır?

1- Aşağıda yayınlamış olduğumuz IBAN numarası ile açıklama kısmına hükümlü/tutuklu adı soyadı ve TC kimlik numarası yazılmak suretiyle, 2- PTT den hükümlü/tutuklu adı soyadı ve baba adı yazılmak suretiyle, 3- Kurum girişinde (Nizamiyede) parayı yatıracak kişinin kimlik belgesiyle para yatırma işlemleri yapılabilir.

Cezaevi en fazla ne kadar para yatırılır?

Cezaevleri haftalık harcama limitini belirler. Kimine göre haftalık 200 liradır kimine göre 300 lira. Cezaevinin PTT para emanet hesabı öğrenilerek PTT vasıtasıyla şehir dışından da para yatırılabilir. Cezaevinde bizzat emanet memurluğunda da yatırılabilir.

F tipinde hangi suçlular yatar?

Yüksek güvenlikli cezaevleri, Türkiye’de düzenlendiği biçimiyle, genellikle devlete karşı işlenen suçlar ve/veya organize suçlardan dolayı tutuklu ya da hükümlü bulunan mahpusların üç kişilik ya da tek kişilik yaşam birimlerinde kaldıkları ve mümkün olduğunca diğer mahpuslarla ve infaz memurlarıyla iletişimlerinin …

Maltepe cezaevine nasıl para yatırılır?

Para yatırma işlemi için izlenecek yol;

 1. ATM giriş tuşuna basılır.
 2. Nakit para yatırma seçilir.
 3. Ön ödemeli karta para yatırma seçilir.
 4. Yatıranın TC Kimlik ve Telefon numarası girililir.
 5. Hükümlü ve Hesap numarası ile para yatırma seçilir.
 6. Size verilen 8-9 haneli hesap numarası girilir.

Cezaevine mektupla para gönderilir mi?

6) Ek olarak tesbih, kolye, yüzük, para vb. zarf içerisine sığabilecek küçük eşyalarıda mektubun içerisinde göndermeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bu durumda ne olursa olsun cezaevi mektubunuzu tekrar size ait adrese iade edecektir.

Cezaevinde yemek paralı mı?

Herhangi bir suç nedeniyle kesinleşmiş cezasını çekmek için hapishaneye giren kişinin hanesine, günlük olarak yemek, içme, su ve elektrik parası olarak 8.5 lira yazılıyor. Ekstra elektrik harcadığı için bu paraya dahil edilmiyor. Cezaevine gelen faturalar üzerinden bir borç çıkarılıyor.