Çevrimiçi Danışmanlık Nedir?

ÇEVRİMİÇİ (ONLİNE) PSİKOLOJİK DANIŞMA Çevrimiçi psikolojik danışma, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler ile uzman psikolojik danışman arasındaki ilişkinin telefon veya internet aracılığıyla ve yine terapötik müdahalelerin bu ortamda gerçekleştirilmesidir.

Danışan danışman ilişkisi nasıl olmalı?

Yani psikolojik danışman-danışan ilişkisi, danışanın duygu, düşünce ve davranışlarının danışman tarafından “iyi” ya da “kötü” olarak değerlendirip yargılanmadan kabul edilmesi esasına dayanmaktadır. Diğer bir deyişle, Danışmanın danışanı kabulünde esas, onu herhangi bir yere koymadan olduğu gibi kabul etmesidir.

Online Danışmanlık yasal mı?

Online terapi, kişinin sağlığını korumasına yardımcı olmaktadır. Tedavilerin aksamaması da bu şekilde sağlanabilmektedir. Ülkemizde yeterli belgeleri olan ve alanında uzman psikologlar için online terapi yasal bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Online terapi ücreti ne kadar?

İnternet üzerinde 60 TL den başlayan online psikolog ücretleri 1000 TL gibi rakamlara kadar varmaktadır.

Online danışmanlık hizmeti nedir?

Online danışmanlık; profesyonel bir terapistin internet üzerinden sizinle soru ve sorunlarınız üzerinde çalışması, psikolojik destek ve yardım iletmesi sürecidir. Online cinsel terapi, cinsel danışmanlığın ve terapinin bilgisayar yardımıyla online görüntülü yapılması demektir.

Ücretsiz psikolog var mı?

Genellikle birçok büyükşehir ve ilçe belediyesinde ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor. Mutlaka yaşadığınız yerin belediyelerini arayarak böyle bir hizmetleri olup olmadığını sorun. Ayrıca terapikulubu.com gibi siteler de ücretsiz psikolojik destek sağlıyor.

Psikoloji Danışma sürecinde yer alan temel koşullar nelerdir?

Psikolojik Danışma Sürecinin Basamakları

  • Danışanla kaynaşma ve ilişki kurma.
  • Danışan tarafından sunulan problemin tanımlanması
  • Hedef tanımlama ve oluşturma.
  • Psikolojik danışma müdahalelerini seçme ve uygulama.
  • Sonlandırma ve izleme.

Danışan danışman nedir?

Yaşadığı ve fark ettiği/etmediği ruhsal sorunlar, kendine ve ortamına dair sorular ile alakalı psikoterapiste başvuran ve buna dair ondan yardım talep eden kişidir.

Kimler Online Terapi verebilir?

ONLINE TERAPİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  • Bedensel engelinden dolayı sokağa çıkmakta zorlananlar,
  • Açık alan korkusuna sahip hastalar,
  • Çok sık seyahat edenler,
  • Yoğun çalışma programı olanlar,
  • Yurtdışında yaşayan ve kendi anadilini konuşan bir uzmandan terapi almak isteyen Türk vatandaşları,

Psikolojik danışmanlık ücreti ne kadar?

Psikolog ücretleri 2021 yılında 50 TL ile 1.250TL arasında değişiklik göstermektedir.

Online Terapi kimlere uygulanmaz?

Online Danışmanlık Kimlere Yapılmaz Online psikoterapi ailelere yapılmaz, yani çift danışmanlığı online danışmanlık için uygun değildir. 18 yaşından küçüklere yapılmaz. (Çocuklar için filial danışmanlık yapılabilir.)

Devlet hastanesinde psikolog var mı?

Psikologlar, hem özel hem de devlet hastanelerinde de hizmet vermektedirler. Özel hastanelerde çalışan psikologlara hemen randevu alınabiliyorken devlet hastanelerinde çalışan psikologlara maalesef direkt randevu alınamıyor. Eğer muayene sonrasında uygun görürse sizi psikoloğa yönlendirecektir.