Çekici için hangi k belgesi?

K1(Ö) ÖZEL AMAÇLI : Oto kurtarıcı, lastik tekerlekli vinç, para/altın gibi değerli kağıt/maden taşıyan zırhlı ve benzeri özel amaçlı taşıtlarla ticari amaçla hizmet veren şahıs veya tüzel kişilerin alması gereken K Belge türüdür.

K1 belgesinin fiyatı ne kadar?

Kamyonetler için uygulanan ücret 2020 yılı için (*K1 belgesi) 3.792,-TL dır. Kamyonlar (azami yüklü ağırlığı 3,5 ton üstü) için uygulanan ücret 2020 yılı için (K1 belgesi) 15.166,-TL dır. K1 yetki belgesine kayıt edilecek olan her bir araç için, 454,-TL taşıt kartı bedeli Bakanlığa ayrıca ödenir.

K1 belgesi ne zaman düşer?

60 gün içerisinde bildirilmesi zorunluluğu kaldırılmıştır.Üzerinde araç bulunanların sistem tarafında düşümü yapılmamışsa 60 gün içerisinde düşümü şahsen zorunludur. ile bu süreye 90 gün daha ilave edilerek 630 güne çıkartılmıştır. kişi K2 yetki belgeleri iptal ediliyordu.

K belgesi hangi araçlar için zorunlu?

Tescil belgesinde kamyon ya da kamyonet olarak geçen ve ticari yük taşıyan tüm araçların K Yetki Belgesi’ne sahip olması zorunludur. Bu belge aynı zamanda nakliye yapan araçların azami ağırlıklarını da belirtir. K1 Belgesi alma şartlarını taşıyan bütün gerçek ve tüzel kişiler yük taşımacılığı yapabilir.

K1 K2 K3 belgesi nedir?

K1 yetki belgeleri yurt içinde ticari eşya taşımacılığı yapacakların alması gereken belgedir. K2 belgeleri hususi taşımacılık yapanların alması gereken belgedir. K3 belgesi ise taşınma işlemlerini ticari amaçla yapanlara verilen belgelerdendir. K1-K2-K3 Belgeleri Nereden ve Nasıl Alınır?

K1 belgesi almak için kaç ton?

K1 yetki belgesi için başvuran gerçek kişilerin 1 birim taşıt ve 25 tonluk asgari kapasiteye sahip olmaları, tüzel kişilerin ise 2 birim taşıt ve 50 tonluk asgari kapasiteye sahip olmaları gerekir.

K1 belgesi almak için kaç araç gerekli?

K1 Yetki Belgesi’ne, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş, eşya taşımak için kullanılan en az 1 araca sahip gerçek kişilerin başvurması gerekir. Aracın yüküyle birlikte en az 35 ton ağırlığında olması ve araç sahibinin de 10.000 TL işletme sermayesine sahip olması gerekir.

K belgesi kac aracı ekleme?

K belgesi nasıl düşürülür?

Aracınızın noter satışını vermiş iseniz noter satış sözleşmesi fotokopisi ile odamıza müracaat ederek aracınızın yetki belgenizden düşümünü yaptırabilirsiniz.

Hususi kamyonette K Belgesi gerekir mi?

CEVAP: K2 Belgesi kapsamına giren araçlarda ticari şartı aranmaz, ihtiyaridir. Hususi veya ticari yazabilir, aracın ruhsatında cinsi yazan yerde “kamyonet” veya “kamyon” açıklamasının bulunması, yük taşımaya mahsus ve firmaya kayıtlı olması aracın K2 Yetki Belgesi kapsamına girmesi için yeterlidir.