Bla bla güvenilir mi?

Ancak yukarıda bahsettiğim referans sistemi sayesinde BlaBlaCar oldukça güvenlidir. Örneğin 20-30’dan fazla pozitif yoruma sahip, hiç negatif yorum almamış bir araç sahibinden herhangi bir zarar gelmeyeceği aşikardır. Genel olarak uygulama güvenlidir ve kesinlikle tavsiye ederiz.

Bla bla yasal mı?

BlaBlaCar ‘da sunduğu platform sayesinde bu suçun işlenmesine ön ayak oluyor diyebiliriz. Ama şunu belirtmemizde fayda var BlaBlaCar platformunu kullanmak bir suç değil. Suç teşkil edilen konu para karşılığı taşımacılık yapmak. Bu konuda şimdiye kadar bildiğim kadarıyla herhangi bir işlem yapılmış değil.

Bla bla bla nedir?

İngilizce’de “üç nokta” anlamına gelen Bla bla bla” ifadesi aynı zamanda “boş konuşmak” olarak da kullanılıyor.

Bla bla nasıl kullanılır?

Kullanımı çok kolay olan BlaBlaCar’da yolcu olarak, yolculuğunu paylaşmak istediğin sürücüyü tercih ettikten sonra koltuğunu online olarak rezerve edebilir ve istersen yolculuk öncesinde sürücüye mesaj atabilirsin. Koltuk başına düşen masraf katkı payını sürücüye nakit olarak araç içinde ödersin.

BlaBlaCar kimlik doğrulama güvenli mi?

Kimlik bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur ve sadece üçüncü taraf hizmet sağlayıcı iş ortağımız tarafından doğrulama amaçlı kullanılır; başkalarıyla paylaşılmaz. BlaBlaCar ya da hizmet sağlayıcımız kesinlikle geçmişiniz ya da kişisel veya profesyonel yaşamınızla ilgili herhangi bir tarama yapmaz.

BlaBlaCar kaç kişi?

BlaBlaCar, 90 milyondan fazla üyenin 22 pazar genelinde yolculuk paylaşabilmesini sağlayan dünyanın lider topluluk tabanlı seyahat ağıdır.

BlaBlaCar elçisi ne demek?

BlaBlaCar elçisi olduğunuzda diğer üyelerin gözünde aktif ve deneyimli bir üye olursunuz. BlaBlaCar elçisi ve aktif kullanıcısı olduğunuzdan, sistemimizin özellikleri hakkında fikrinizi almak üzere arada sizinle iletişime geçebilir, davetlimiz olacağınız buluşma ve organizasyonlar düzenleyebiliriz.

Bla bla Car Rezervasyon nasıl yapılır?

Bu yolculukla ilgilenen yolcular sürücüye BlaBlaCar üzerinden mesaj göndererek ulaşır. Yolcu, yolculuk ilanı sayfasından “Rezerve et” veya “Rezervasyon isteği gönder”e tıklar sonraki sayfada rezervasyon işlemini tamamlar. Sürücü otomatik onaylamayı seçtiyse rezervasyon hemen gerçekleşir.

Araba paylaşımı nedir?

Kişiler tek bir arabayı ortak bir şekilde kullanmak amacı ile kiralayarak yolculuklarını yaparlar. Bahsedebileceğimiz bir diğer model ise kişilerin birbirlerinin arabalarını kiralayarak yolculuklarını gerçekleştirdikleri bir sistemdir. Kişiden kişiye araba paylaşımı olarak isimlendirilir.

BlaBlaCar kimin?

Frédéric Mazzella Frédéric, şirketin vizyonundan sorumlu.

BlaBlaCar hangi ülkenin?

2006 yılında Fransa’da kurulan BlaBlaCar, 12 ülkede faaliyet gösteriyor ve şirketin kendi verilerine göre 7 milyonun üzerinde üyesi var.

BlaBlaCar kaç yılında kuruldu?

16 Eylül 2006
BlaBlaCar/Kuruluş