Bitkisel Menşeli amino asit ne işe yarar?

Yüksek oranda organik madde (humik+fulvik asit) ile birlikte azot içeren bitkisel menşeli amino asit çözeltisidir. Bitkilerin hızlı, sağlıklı ve gür gelişmesini sağlar. Çiçeklenmenin düzgün, meyve sayısı ve kalitesinin yüksek olmasını teşvik eder. Hasat süresini kısaltır, üründe erkencilik sağlar.

Gübretaş amino asit nasıl kullanılır?

Sonbahar-kış dönemlerindeki stres koşullarına (olumsuz iklim ve toprak faktörleri) karşı bitkilerin dayanıklılığını arttırır. Yapraktan ya da damla sulamadan verilen diğer ürünler ile karıştırılarak uygulanabilir. Dikimden ya da ilk sürgünlerin çıkmasından; 15-30-45 ve 60 gün sonra uygulanır.

Colostrum gübre ne işe yarar?

Bitki gelişimini hızlandırmak ve hasat miktarını arttırmak, meyve dökülmelerini önlemek, meyvelerin standart büyüklükte ve istenilen kalitede gelişmesini sağlamak için özel olarak geliştirilmiştir.

Hayvansal menşeli amino asitler ne işe yarar?

Hayvansal kaynaklı amino asit içeriği sayesinde mahsulde yüksek artış sağlar. Bitkinin direncini artırır. Tepe açtırır,maksimum amino asit emilimi ve sürgün gelişmesi sağlar. Ürün kalitesini ve randımanını artırır.

MAP gübre dekara ne kadar atılır?

MAP

BİTKİ UYGULAMA ZAMANI YAPRAKTAN gram/dekar (100 litre su ile)
Soğan-Sarımsak Bitki boyunun 10-15 cm olduğu dönemden itibaren 200
Yeşil alanlar-Süs bitkileri Erken gelişme döneminde 200
Yapraktan uygulama dozları 10-15 gün ara ile, damla sulama dozları ise haftalık olarak uygulanır.

Colostrum gübre nasıl kullanılır?

Cevap: Merhabalar 1 ton suya 5 litre çok iyi bir kullanım dozajı oluyor. En iyi amino asit grubunda bir üründür. Çiçek dönemi zamanı ve meyve oluşumda potasyum ile beraber kullanımda çok iyi meyve oluşumu ve şişirme yapıyor. 2 defa kullanmanızı öneririz.

Hayvansal amino asitler nelerdir?

Hayvansal Kaynaklı Toz Amino Asit %85-87 Protein ve tekil Glycine, Glutamate, Alanine, Proline, Arginine aminoasitleri bakımından zengindir.