Bilgisayar programcılığı 2 yıllık ne is yapar?

Bilgisayar programcılığı mezunu özel sektörde geniş bir iş imkanı bulabilir. Yazılım şirketlerinde kalifiye yazılım elemanı olarak görev yapabilirler. Buralarda kodlar yazarak yeni programlar oluşturabilirler. Ayrıca yazılım bildiklerinden dolayı bilgisayar programlama kodlarına da hakim olan kişilerdir.

Bilgisayar programcısı olmak için ne yapmak gerekir?

Bilgisayar programcısı olabilmek için Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmak gerekiyor. Bilgisayar programcısı olmak isteyen kişiler üniversitelerin 2 ve ya 4 yıllık bölümlerinde bulunan Bilgisayar programcılığı bölümünü tercih edebiliyorlar.

Bilgisayar programcısı ne kadar maaş alıyor?

Bilgisayar Programcısı maaşı ortalama aylık 4.060 – TL’dir. En düşük maaşı 3.526 -TL, En yüksek ise 8.300 – TL’dir.

Bilgisayar Programcılığı ataması var mı?

Bilgisayar programcılığı mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvurma şansına sahiptir. KPSS 2020/1 ataması içinde de bilgisayar programcılığı mezunlarının başvuru yapabildiği 67 kontenjan bulunmaktaydı.

Bilgisayar programcısı sertifikası nasıl alınır?

MEB Onaylı Bilgisayar Programcılık Eğitimi Sertifikası almak için öncelikle bilgisayar programcılığı alanında eğitim veren bir kurum ile iletişime geçilmelidir. MEB Onaylı Bilgisayar Programcılık Eğitimi ise, Milli Eğitim Bakanlığının onay verdiği kamu ya da özel öğretim kurumları tarafından düzenlenmektedir.

Web programcısı nasıl olunur?

Web Programcısı Olmak İçin Hangi Eğitimi Almak Gerekir? Web programcısı olmak için mesleki eğitim veren liselerin Web Programcılığı dalından ya da üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren Bilgisayar Programcılığı önlisans programından mezun olmak gerekir.

Web tasarımcıları ne kadar maaş alır?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Web Programcısı 3.300 5.540

Bilgisayar Programcılığı 2 ne demek?

Bilgisayar Programcılığı, temel programlama bilgisinin yanı sıra veri tabanı, internet programcılığı, ağ sistemleri, web tasarımı, bilgisayar donanımı gibi konularda hem teoriye hem de uygulamaya dayalı kapsamlı bir öğretim sunuyor. …