Beşir Derneğinden nasıl yardım alabilirim?

Yardım Müracaatı için gerekli evraklar;

 1. Nüfus Kayıt Örneği (Aile)
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
 3. İkametgâh Belgesi.
 4. Varsa engellilik durumunu veya kronik hastalığını gösteren sağlık raporu.
 5. Nakdi yardım talebiniz var ise adınıza açılmış hesap cüzdanının (isim ve hesap numarası gözükür şekilde) fotoğrafı

Kira yardım başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular birçok işlemin gerçekleştirildiği e-Devlet üzerinden yapılıyor. e-Devlet’in “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” bölümünden başvuru işlemi gerçekleştiriliyor. Başvurunuzun onaylanması halinde yardımları 48 ay boyunca alabileceksiniz.

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Gıda yardım parası almak için alo 144 sosyal yardım hattını arayabileceğiniz gibi İl ve İlçe belediyelerin resmi internet sitelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Beşir Derneği hangi yardımları yapıyor?

Günlük temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar muhtaç olanlar, ihtiyaç sahibi dul ve yetimler, bakıma muhtaç yaşlılar, afetzedeler, asgari ücretle çalışan ama geliri zaruri giderlerini karşılayamayan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Beşir Derneği’nden yardım talebinde bulunabilirler.

Ihtiyacı olanlara yardım yapan dernekler nelerdir?

Ülkemizde para yardımı yapan kurumlar ve ihtiyacı olanlara yardım yapan derneklerden bazıları şöyle:

 • Beşir Derneği.
 • Hayrat Yardım.
 • Yardımeli Derneği.
 • Kardeşeli Derneği.
 • İyilik derneği.
 • Umut kervanı Derneği.
 • Valide İnsani Yardım Derneği.
 • İHH.

Kira yardım parası ne kadar?

Kira yardımı aylık 535 Türk Lirasını, yardım süresi ise, 18 ayı geçemez. Aylık kira bedeli, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan Tüketici Fiyatları Endeksi oranında güncellenir. Yapılacak kira yardımının ilk beş aya kadar olan kısmı, taşınma masrafları da dikkate alınarak peşin olarak ödenebilir.

Erzak yardımı için nereye başvurulur?

Ramazan ayında gıda yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar öncelikle T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüklerine başvurda bulunabilir. Bunun dışında mahalle muhtarlıkları da ihtiyaç sahibi vatandaşları ihtiyaç dağıtan kanallara yönlendirmesini sağlayabilir.