Bankadaki paranın ne kadarı devlet güvencesi?

Değişikliğe göre, mudilerin bankada olan 150 bin liraya kadar mevduatı devlet güvencesi altına alındı. Daha önce 100 bin lira olarak uygulanıyordu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu önemli değişikliğe imza attı. Bugün yapılan değişiklikle birlikte 100 bin lira olan tutar 150 bin liraya yükseltildi.

Mevduat Hesabı Ne Zaman zaman aşımına uğrar?

Halbank’tan yapılan açıklamada ise şöyle denildi: 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, Bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden itibaren 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir.

Bankalardaki altın hesapları devlet güvencesinde mı?

Minimum işlem tutarı 0,01 gramdır. Vadesiz Altın Mevduat Hesabınızdaki birikiminiz 150.000 TL karşılığına kadar Devlet Güvencesi altındadır.

Bankalardaki altın hesapları devlet güvencesinde mi?

Katılım bankalarında para devlet güvencesi var mı?

Yurt içi şubelerde olmak şartıyla; Gerçek kişiler adına açılan katılım fonu ve mevduatlar güvence altındadır. TL, Döviz ve Kıymetli Maden cinsinden katılım fonu ve mevduatlar her bir katılım bankasında ve mevduat bankasında her bir gerçek kişi için 150.000 TL’ye kadar sigorta kapsamında değerlendirilmektedir.

Işlem görmeyen banka hesapları ne zaman kapatılır?

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) yapılan açıklamada, Bankacılık Kanunu’nun 62’nci maddesi gereğince, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son işlem tarihinden başlayarak 10 yıl içinde işlem görmeyen hesapların zaman aşımına tabi olduğu belirtildi.

Enpara devlet güvencesinde mi?

Elbette. Enpara.com, Bankacılık Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri uyarınca QNB Finansbank’ta ve dolayısıyla onun bir parçası olan Enpara.com’da bulunan tüm mevduatlarınızın TMSF tarafından belirlenen kısmını (bu tutar bugün için 150.000 TL’dir) sigorta ettirir, böylece paranız devlet güvencesi altına alınır.