Bali Adası nasıl bir yer?

Bali Endonezya’nın en popüler turistik adalarından bir tanesidir. Başkenti Denpasar olan adanın çevresi mercan kayalıkları ile çevrilidir. Tropikal iklime sahip olan Bali Adası ekvatora yakın olmasından dolayı sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Bölge Ekim ve Mart ayları arasında oldukça fazla yağış alır.

Bali hangi para birimi?

Bali Hakkında Kısaca

Nerede Bali, Endonezya’ya bağlı, Küçük Sunda Adaları’nın en batısında yer alan, başkenti Denpasar olan bir ada.
Bali’de Para Birimi Endonezya Rupisi yani IDR.
Bali ile Saat Farkı Bize göre 5 saat ileride
Bali Havalimanı Denpesar’daki Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı

Bali ye vize var mı?

Bali Vize: Endonezya seyahatinde, Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaf tutuluyor yani vize almanıza gerek yok. Eğer 30 günden fazla kalmayı düşünüyorsanız giriş yaparken, pasaport kontrol kısmında bunu söylemeniz gerek.

Bali ucuz mu?

Evet Bali kesinlikle ucuz. Bali’ye uçak bileti almak o kadar ucuz olmasa da orada seyahat etmek, 2018 yılı itibarıyla paramızın değeri çok düşmüş olmasına rağmen hala ucuz.

Bali uçakla kaç saat sürer?

Türkiye’den Endonezya’nın Bali Adası direkt uçuşla 13-15 saat sürmektedir. Singapur, Malezya, Qatar veya Dubai aktarmalı olarak ise 16-25 saat sürebilir. Bali, Endonezya’ya bağlı Küçük Sunda Adaları’nın en batısında yer alan, başkenti Denpasar olan dünyaca ünlü balayı adasıdır.

Bali Adası vize istiyor mu?

Bali’ye gitmeden vize almanıza gerek yok. Havaalanı girişinde vizenizi alabiliyorsunuz.

Bali güvenli mi?

Bali son derece güvenli bir yer ve turizm başlıca geçim kaynağı olduğu için turistlere karşı herhangi bir kötü davranıştan kaçınılıyor. O yüzden Bali’nin güvenli bir yer olduğunu ve her zamanki basit güvenlik önemlerinizin yeterli olacağını -çok şanssız değilseniz- söyleyebiliriz.

Endonezya Bali Uçak ile kaç saat?

Bali uçak bileti kaç TL?

İstanbul – Bali Uçak Bileti ₺ 4.125 TL’den Başlayan Fiyatlarla – KAYAK.

Türkiyeden Endonezyaya nasıl gidilir?

Türkiye’den Endonezya’nın başkenti Jakarta ve Bali’ye Türk Hava Yolları’nın direkt uçak seferleri bulunuyor. İstanbul Havalimanı’ndan haftanın 7 günü Jakarta Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanı’na 11 saat 40 dakikalık uçuşla gidilebiliyor.

Bali tehlikeli mi?

Genel olarak oldukça güvenli bir yer olan Bali’de dikkat edilmesi gereken belli başlı durumlar vardır; – Uyuşturucu Satıcıları: Denpasar, Kuta ve Gianyar uyuşturucu kaçakçılığının yapıldığı belli başlı bölgelerdir. Bali’de uyuşturucu kaçakçılığı ve hatta uyuşturucu kullanımı yasaktır, cezası ölümdür.

Endonezya uçak ile kaç saat?

Türkiye ile Endonezya Arası Uçakla 12 saat 59 dakika sürmektedir. Türkiye – Endonezya arasındaki uçuş mesafesi 9098 km dir. 9098 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 12 saat 59 dakika zaman almaktadır.