Babyliner nasıl yapılır?

Kalıcı babyliner uygulaması nasıl yapılmaktadır? Babyliner uygulaması acısız bir uygulamadır. Uygulama başlamadan önce bölgeye anestezik krem sürülerek ön çizim uygulamayı yapacak uzman kişi tarafından onaylatılmaktadır. Babyliner uygulaması ilk aşamada cilt ile uyumlu pigment ile gerçekleştirilir.

Babyliner nedir?

Babyliner, kirpik diplerini takip eden ince, kuyruklu bir çizgi şeklinde yapılan kalıcı bir makyaj işlemidir. Gözleri olduğundan daha çekici ve belirgin kılar. Kalıcılığı en az 2 yıl sürer.

Kalıcı makyaj işlemleri nelerdir?

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.

Kalıcı makyaj kimlere uygulanmaz?

Hamilelere, emzirenlere, şeker hastalarına yapılmaz. AIDS ve HIV virüsü taşıyanlara yapılmaz. Kanser hastalarına doktor onayı ile birlikte yapılabilir.

Kalıcı eyeliner ne kadar?

Kalıcı eyeliner süresi yaklaşık 1,5-2 yıl arasında değişebilir. Dövme gibi derinin alt tabakasına işlem yapılmaz fakat dövmede kullanılan teknik uygulanır. Uzman kişilerin tercih edilmesi ve gerektiğinde bakımlarının yapılması ile 3 yıla kadar kalıcılığı devam edebilir.

Dudak renklendirme işlemi acıtıyor mu?

Uygulama yapılırken acıyor mu? Çok rahat söyleyebilirim ki, hayır. Derinin üst tabakasında yapılan bir işlem olduğu için, işlem sırasında herhangi bir acı oluşmuyor. Zaten işlem öncesinde konforunuzu arttırmak için dudak bölgesine anestezi kremi uygulanıyor.

Kalıcı makyaj cildin hangi tabakasına uygulanır?

Kalıcı makyaj veya kaş kontürü yaptıran bir çok kişi dövme uygulamalarından daha az acı hissettiği söylemektedir. Çünkü işlem derinin üst tabakasına yapılmaktadır.

Kalıcı makyaj hangi bölgelere uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulanan bölgeler; kaş, dudak ve göz olmaktadır. Bunun dışında, medikal amaçlı kullanım da görülmektedir.