Avustralya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzası olan) Şahsi Banka Hesap Cüzdanları veya Banka Hesap Dökümleri (minimum 4000 TL bakiyeli, son 3 aylık, kaşeli, imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Avustralya’ya çalışmak için nasıl gidilir?

Avustralya oturum iznine sahip olabilmek için Avustralya’da faaliyet gösteren bir ticari firmayla iş akdi imzalayarak çalışma izni sahibi olabilir, Avustralya eğitim programlarından faydalanabilir, çalışma ve tatil vizesi gibi yarı zamanlı işlerde çalışarak kalıcı oturum iznine başvurabilirsiniz.

Avustralya kaç günlük vize veriyor?

Avustralya turistik, akraba ziyareti ve ticari vize başvuruları ortalama 1 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Avustralya öğrenci vize başvuruları ise max 4 hafta sonuçlanmaktadır.

Avusturya’ya gitmek için ne gerekli?

Avusturya

 • Pasaport.
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
 • Avusturya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
 • ​2 Adet Biyometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Avustralya Dil Okulu vizeleri açıldı mı?

Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrencilere sevindirici haber sonunda geldi. Avustralya hükümeti yaptığı son açıklamada vize işlemlerinin tekrar başlayacağını duyurdu. 2021’de Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler okul kayıt ve vize işlemlerini artık yapabilecek durumdalar. …

Avustralya’ya gitmek icin ne gerekli?

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Pasaport(Seyahat dönüşünden itibaren 6 ay daha geçerli ve en az 2 sayfası boş)
 • 2 adet 3,4*4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf (en geç 1 ay içerisinde çekilmiş olacak)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi.
 • Başvuru formu.
 • Vize başvuru dilekçesi.
 • Vize ücretinin( gişede veya elektronik ortamda)

Nasıl Avustralya vatandaşı olunur?

Bu kategoride Avustralya vatandaşlığı alabilmeniz için bir vatandaşlık sınavı uygulanmaktadır. Bu sınava 60 yaşın üzerindeki kişilerin girmesi şart değildir. Süresiz oturum izni sahibi olarak Avustralya vatandaşlığı başvurusu yapabilmeniz için Avustralya’da en az 4 yıl süre ile ikamet etmiş olmanız şarttır.

Avusturya vize veriyor mu?

Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikamet izni olan veya İsviçre ikamet izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.

Avustralya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Avustralya Turistik Vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Avustralya gitmek için ne gerekli?

Türkiye’den Avustralya’ya seyahate gidecek olan Umumi (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin tümü vizeye tabidir. Bölge ayrımı olmaksızın Avustralya vize başvurularının Ankara’da bulunan Avustralya Konsolosluğu’na yapılması gerekmektedir.

Avustralya vizesi kaç yıllık veriliyor?

Avustralya Turist Vizesi (600) insanların tatil ve eğlence ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla bu ülkeye giriş yapmalarını sağlayan bir vize türüdür. Turist vizesi, başvuru sahibinin 3-6 veya 12 aya kadar Avustralya’da kalmasını sağlar.

Avustralya pasaportu nerelere vizesiz?

Avustralya vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke), ABD, Kanada ve Yeni Zelanda’ya da vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptirler.

Avustralya Schengen ülkesi mi?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. AB’ye üye olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein da Schengen bölgesine dahildir.

Avustralya 476 vizesi nedir?

Avustralya Hükümeti Mühendis vizesi diğer adıyla nitelikli mezun mühendis vizesi (Skilled-Recognised Graduate visa Subclass 476) ile üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun olmuş kişiler Avustralya’da çalışma ve yaşama şansı elde etmektedir.

Avustralya’ya nasıl vize alırım?

Avustralya vize başvurusu, Avustralya Büyükelçiliği resmi web sitesindeki online başvuru sistemi sayfası üzerinden başvuru yapılarak, elektronik sistem yardımıyla Avustralya Vize Ofisi müracaatı resmi kayıt altına almış olur.