Avustralya vatandaşlık veriyor mu?

Avustralya’da süresiz oturum izni sahibi olarak ikamet eden kişiler, diğer uygunluk şartlarını sağlamak koşuluyla Avustralya vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirler. Süresiz oturum izni sahibi olarak Avustralya vatandaşlığı başvurusu yapabilmeniz için Avustralya’da en az 4 yıl süre ile ikamet etmiş olmanız şarttır.

Avustralya’da çalışma izni nasıl alınır?

Avustralya oturum iznine sahip olabilmek için Avustralya’da faaliyet gösteren bir ticari firmayla iş akdi imzalayarak çalışma izni sahibi olabilir, Avustralya eğitim programlarından faydalanabilir, çalışma ve tatil vizesi gibi yarı zamanlı işlerde çalışarak kalıcı oturum iznine başvurabilirsiniz.

Avustralya öğrenci vizesi için hesapta ne kadar olmalı?

Avustralya öğrenci vizesi, Avustralya’da alınacak eğitiminin türüne bakılmaksızın 1 Temmuz 2016’da tek bir vize kategorisi ( Student Visa 500) altında toplanmıştır ve İngilizce dil eğitimi için yapılan başvurularda eğitim, yol ve konaklama giderlerinin toplam tutarının bankada en az 3 aydır bekliyor olma şartı …

Hangi ülke doğumda vatandaşlık veriyor?

Arjantin, Brezilya, Şili, Meksika, Peru gibi bölgenin güçlü ülkelerinde de doğan kişilere koşulsuz vatandaşlık hakkı veriliyor. Bu durum Latin Amerika’da o kadar yaygın ki o bölgede yıllardır karışıklıkların ve ekonomik çalkantıların yaşandığı Venezuela da bile koşulsuz vatandaşlık elde edebilirsiniz.

Avustralya çalışma vizesi ne kadar?

Avustralya Vize Ücretleri

Vize Türü Vize Harç Ücreti
• Kısa Süreli Öğrenci Vizesi 140 AUD
• Uzun Süreli Öğrenci Vizesi 575 AUD
• Geçici Çalışma Vizesi 285 AUD
• Tıbbi Amaçlı Vize 290 AUD

Avustralya geçici çalışma vizesi nedir?

Geçici Çalışma (Kısa Süreli Çalışma/Uzmanlık) Vizesi (Vize Sınıfı 400) Genel olarak bu vize sınıfı kişiye Avustralya’da üç aya kadar kalma hakkı tanımakla birlikte kısıtlı belirli durumlarda güçlü bir iş gerekçesi ile desteklenmesi şartıyla kalış süresinin altı aya kadar uzatılması düşünülebilir.

Avustralya vize veriyor mu?

Türkiye’den Avustralya’ya seyahate gidecek olan Umumi (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin tümü vizeye tabidir. Avustralya vizesi için başvurular online olarak da alınabilmekte hatta online başvuru yapanlara öncelik tanınmaktadır.

Avustralya öğrenci vizesi ne kadar sürede çıkar?

Avustralya vize başvurunuzun ne kadar sürede sonuçlanacağı başvuruların yoğunluğuna göre değişmektedir. Avustralya turistik, akraba ziyareti ve ticari vize başvuruları ortalama 1 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Avustralya öğrenci vize başvuruları ise max 4 hafta sonuçlanmaktadır.