Araç takip sistemi nasıl devre dışı bırakılır?

GPS’i etkinleştirme/devre dışı bırakma

  1. Ana ekranda, – [Ayarlar] – [ Konum hizmetleri] öğelerine dokunun.
  2. GPS işlevini ayarlamak için [GPS uyduları] öğesine dokunun. Ayara her dokunduğunuzda konum bilgileri etkinleştirilir/devre dışı bırakılır.

Arvento Araç içi dinleme nasıl yapılır?

Aracın plakasının yazılarak 3780 özel Arvento hattına kısa mesaj (SMS) olarak gönderilmesi yeterlidir. Sistem birkaç saniye içinde aracın bulunduğu adresi ve hızını cep telefonuna kısa mesaj olarak geri gönderir.

Araç takip sistemi araçta nereye takılır?

Genel olarak montajlar torpidonun iç kısmı, ön konsol teyp arkası, sigorta kutusu üstü ve sürücü koltuğu altı, bagaj dahil olmak üzere aracın gözükmeyen bölmelerine koyulabilir.

Araç takip sistemi nasıl çalışır?

Araç takip sistemleri GPS veya GLONASS uyduları ile çalışırlar. Araçlara takılan mobil veri cihazları uydulardan alınan tüm bilgileri şebeke üzerinden veri merkezlerine aktarır. Böylelikle, internete bağlı bir bilgisayar, telefon veya tablet benzeri bir cihaz üzerinden aracınızın takip ve kontrolü sağlanır.

Araç Takip Sistemi aküyü bitirir mi?

Aracımda bulunan Arvento takip cihazı araç kullanılmadığı zamanlarda çok çabuk bir şekilde akünün bitmesine, aracın “Zayıf Akü Şarjı” uyarısı vermesine neden oluyor. 3 gün gibi kısa bir sürede buna neden oluyor üstelik.

Araç takip cihazı yasal mı?

Araç Takip Sistemi Yasal mıdır? Araç Takip Sistemi, ruhsat sahibinin talebi doğrultusunda araca monte edildiğinden hukuki açıdan sorun teşkil etmesi sözkonusu değildir. Bu bakımdan, bireyler ya da kurumlar kendi araçları için araç takip sistemi takılmasını isteyebilirler.

Arvento da neler görülür?

Araç takip sistemleri ile araçların hızları, izlemiş oldukları rotalar, duraklama yaptıkları yerler, rölanti süreleri gibi çok sayıda bilgi, haritalar üzerinden anlık ve geçmişe dönük olarak izlenebilir, anlık ve geçmişe dönük raporlar ile, kayıt ve kontrol altına alınabilir.

Öndeki aracı takip mesafesi ne kadardır?

Takip mesafesi ayarlanmaz ise mutlaka arkadan çarparsınız. Takip mesafesi arabanın saatteki hızının yarısı olacak şekilde ayarlanır. Örneğin 100 km hız ile gidiliyor ise takip mesafesi 50 metredir. Seyir halinde giderken öndeki araç ile aranıza başka bir araç girerse o araçla da mesafeniz 50 metre olmalıdır.

Bir aracın nerede olduğunu öğrenmek?

Cep telefonlarındaki bütün operatörlerden mesaj bölümüne “PARK” yazıp boşluk bıraktıktan sonra araç plakasını yazdıktan sonra 1550’ye göndermek gerekiyor. Eğer araç çekici tarafından çekilmişse, gelen mesajda hangi otoparka çekildiği, iletişim bilgisi ve neden çekildiği konusundaki bilgiler belirtiliyor.

Araç takip sistemi aküyü bitirir mi?

Araç takip cihazı neleri gösterir?

Araç takip sistemi neden gerekli?

Neden araç takip sistemi kullanmalısınız? Araç takip sistemi, yolculuklarınızı daha verimli hale getirir, araç kullanımı ve dolayısıyla yakıt giderlerinizi düşürür. Araçlarınızın nerede olduğunu vakit harcamadan görebilirsiniz. Güzergah planlama ve rota hazırlama konusunda araç takip sisteminden faydalanabilirsiniz.