Araç kiralamada sigorta muafiyet bedeli nedir?

% 1 muafiyetli düzenlenen poliçelerde hasar başına araç bedelinin % 1’i sigortalı tarafından ödenir. Örneğin 20.000 TL araç bedeli olan bir Rent A Car kasko poliçesinde %1 muafiyet olsun. Yani 2.000 TL lik bir hasar durumunda Anadolu Sigorta 1.800 TL hasar ödemesi yaparken, Sigortalıya 200 TL lik bir ödeme düşecektir.

Rent a car kaskosu neleri kapsar?

Rent a car kasko teminatları nelerdir ne tür avantajlar sunar?

  • Çarpma – çarpışma.
  • Yanma.
  • Deprem –sel.
  • İhtiyari mali mesuliyet.
  • Terör.
  • Hırsızlık.
  • Pert olma.
  • Yol yardım hizmetleri.

Araç kiralamada motor arızası kime ait olur?

Araç kiralamada yaşanan motor arızaları için öncelikle polis çağırıp, tutanak tutturulması gerekmektedir. Polisin tuttuğu tutanağa ek olarak, araba kiralayan şirkette arabada incelemede bulunacaktır. Polis tutanağının olması arızanın neden kaynaklandığının daha çok çözülmesine katkı sağlayacaktır.

Araç kiralamada hasarı kim öder?

Kasko, kiralık aracın hasarını karşılar, sonra da dönüp kusurlu sürücünün trafik sigortasından bu zararı alır. Eğer bu zarar, trafik sigortasının limitini aşıyorsa üzerini kusurlu sürücüden talep eder. Bu risklerin bir kısmı kiralık araçları sürekli kullananlar için de geçerlidir.

Sigorta muafiyet bedeli nedir?

Kaskoda muafiyet, hasarın belirli bir miktarının sigortalı tarafından karşılanması halidir. Daha açık bir ifade ile aracın sigorta bedelinin ya da hasarın belli bir kısmına kadar oluşan zararların sigortalı tarafından, üstünün ise sigorta tarafından karşılanmasıdır.

Rent a car kasko yapmak zorunda mı?

Rent a car kaskosu, araç kiralama firmaları için mecburi tutuluyor. Bu kasko paketi, yüksek riskli görülen araç kiralama şirketleri için özel olarak sigorta uzmanları tarafından oluşturulmuş bir ürün olarak gösteriliyor. Kiralanan araçlardaki sürücünün sürekli değişmesi kaza ve hırsızlık riskini arttırıyor.

Kaskolu araç kiralama nedir?

Rent a car kaskosu, araç kiralama firmaları için özel kullanıma sahip kasko sigortasıdır. Denizli Araç Kiralama işlemlerinde aynı araç farklı zaman dilimlerinde farklı kullanıcılar tarafından kiralanıp kullanıldığı için bu kasko türü küçük hasarların maddi ya da manevi tazminini gerçekleştirmemektedir.

Kiralık araba kaza yapınca ne olur?

Örneğin sigorta, kasko, kaza ve vergi gibi ayrıcalıklar insanları araç kiralamaya yönlendiriyor. Kiralanan araçla kaza yapılması halinde ise burada önemli olan firmanın kurumsallığı oluyor. Yani sözleşmenizde her şey dahil olarak anlaşılmışsa bu durumda kaza yapsanız da tüm sorumluluk firmaya aittir.

Araç kiralamada trafik cezasını kim öder?

Kesilen cezanın günü ve saati emniyet tarafından ceza makbuzu olarak rent a car firmasına tebliğ edilir ve rent a car firmasıda araç o tarih ve saatte kimde ise o kişiye bilgisini vererek ödemeye yönlendirir. Kiralık araçlarda yapılan trafik ihlallerinde cezaları sürücü öder.