Amerikada yüksek lisans yaptıktan sonra ne olur?

Amerika’da Yüksek Lisans Sonrası Çalışma ve Eğitim Hakkı Bu statü sayesinde resmi olarak çalışma izni elde edilmiş olunur. Statü süresi bittikten sonra 24 ay daha uzatma imkanı bulunuyor. Yüksek lisans programını bitiren öğrenciler aynı zamanda doktora programı için de başvurular yapabilir.

Amerikada yüksek lisans yapmak için ne gerekli?

Amerika Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

 • IELTS-TOEFL.
 • Lisans Diploması veya Transkriptleri.
 • GRE-GMAT (Okullara göre değişiklik gösterir)
 • CV.
 • Motivasyon Mektubu.
 • Referanslar.

Amerika’da yüksek lisans başvurusu nasıl yapılır?

Amerika’da master yapmak için üniversitenizden ortalama 3.0 GPA elde etmeniz gerekecektir (daha düşük not ortalaması ile de kabul alınabilmektedir). Bu skordan daha düşük üniversite not ortalamasına sahip olan öğrencilerimiz GMAT ve GRE sınavlarından alacakları sonuçlar ile başvuru yapabilirler.

Yurtdışı yüksek lisans ortalama Önemli mi?

Yurt dışında yüksek lisans programlarına kabul almak için önerilen üniversite not ortalaması (GPA) 2.5 olmalıdır. Bu skordan daha düşük not ortalamasına sahip olan öğrencilerimiz içinde başvuru yapılabilir ve ek sınav veya belge ile desteklenebilir.

Amerika yüksek lisans Bursu Nasıl Alınır?

Amerika’daki okullara yüksek lisans eğitimi için bireysel başvuru yapacak öğrenciler okulların verdiği burslara başvuruda bulunabilirler. Okulların verdiği burslar dışında, lisans not ortalamaları en az 3.00/4.00 veya 76,66/100 olan öğrenciler, Komisyonumuzun verdiği Yüksek Lisans Bursu’na başvuruda bulunabilirler.

Amerika’da master yapmak ne demek?

Amerika’da Yüksek lisans (Master) Eğitimi Üniversiteler bünyelerinde çok çeşitli fakülte ve bölümleri bulundurmasının dışında, ayrıca, öğrencilere, araştırma ve doktora programları ile de oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır. Master eğitimleri, Birleşik Devletlerin’de genel olarak 2 yıl sürmektedir.

ABD nedir yüksek lisans?

ABD(Anabilim Dalı) – ASD (Anasanat Dalı): Anabilim veya anasanat dalı en az bir çok yerde birden fazla, biribirine yakın bilim veya sanat dalını kapsayan,eğitim, öğretim uygulama ve araştırma faaliyetlerinin yürütüldüğü akademik birimdir. Anabilim ve anasanat dalları, bilim ve sanat dallarından oluşur.

Hangi ülkelerde yüksek lisans ücretsiz?

Avrupa’da Ücretsiz Yüksek Lisans Eğitimi Veren 10 Ülke

 1. Almanya. Güçlü ekonomisi ve yüksek öğretim sistemi ile tüm dünyadan öğrenciler, yurtdışında ücretsiz üniversite okumak için Almanya’yı tercih ediyor.
 2. Fransa.
 3. 3. Macaristan.
 4. Norveç
 5. Çek Cumhuriyeti.
 6. Avusturya.
 7. 7. Polonya.
 8. 8. İtalya.

Yurtdışında yüksek lisans için not ortalaması kaç olmalı?

Yurtdışında yüksek lisans programlarına başvuru için her üniversitenin kendi özel şartları olsa bile genel başvurada aradıkları nitelikler hemen hemen aynıdır: 4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak. Lisans not ortalaması 4 üzerinden en az 2.2 ve üzeri olmalı.

Yurtdışı yüksek lisans Türkiye’de geçerli mi?

Ekonomi, işletme, finans, mühendislik gibi sıklıkla tercih edilen bu bölümlerde yurtdışında eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye döndüğünüzde denklik ile ilgili olarak yapmanız gereken ekstra bir şart yoktur ve diplomanız geçerlidir.

Amerikada yüksek lisans bursu ne kadar?

Amerika’da üniversite okumak isteyen ve Amerikan vatandaşı olmayan kadın öğrencilere yönelik burslardır. Amerika’da tam zamanlı bir yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası programlarda eğitim alan tüm dünyadan kadınlara yönelik finansal destekler sağlanır. Burslar öğrencilere 18.000$ ile 30.000$ arasında verilir.

Yüksek lisans bursu kime çıkar?

KYK yüksek lisans bursuna lisans mezunu olup her yüksek lisans öğrencisi başvurabilir. İkinci öğretim, birinci öğretim, tezli veya tezsiz fark etmez. Bu şartları sağlayanlara burs çıkabilir. Vakıf öğrenciler dahi bu burstan faydalanabilir.