Amazon iadesi nasıl yapılır?

Sipariş Ettiğiniz Ürünlerin İadesi

  1. Son siparişlerinizi görüntülemek için Siparişlerim bölümüne gidin.
  2. Siparişi seçin ve Ürünleri iade et’i seçin.
  3. İade etmek istediğiniz ürünü seçin ve İade nedeni menüsünden bir neden belirleyin.
  4. İade işleminin nasıl yapılacağını seçin.
  5. İade gönderi yönteminizi seçin.

Amazon iade fatura gerekli mi?

Not: Amazon tarafından satılan ve gönderilen ürünleri iade ediyorsanız fatura formuna ihtiyacınız yoktur. İade etmek istediğiniz ürünü bulun. Aradığınız ürünü bulamazsanız açılır menüden farklı bir zaman aralığı seçin. Ürün iadeleri bölümüne gidin ve İade Faturası’nı seçin.

Amazon iade edilen ürünler ne oluyor?

Not: Amazon tarafından gönderilen bir ürünün para iadesi maksimum 14 gün içinde gerçekleştirilir. Para iadenizi, para iadesi işleme alındıktan sonra en fazla 5-7 gün içinde banka hesabınızda görebilirsiniz. Diğer bir deyişle yeni ürünlerin yeni, kullanılmamış ve eksiksiz olarak iade edilmesi gerekmektedir.

Amazon iade ücretli mi?

Amazon tarafından satılan hasarlı, defolu veya yanlış bir ürün aldınız ve bunu aynı ürünle değiştirmek mi istiyorsunuz? İade etmek istediğiniz ürünü bize anlaşmalı kargo şirketi (MNG Kargo) ile gönderirseniz, iade gönderiminiz ücretsiz olacaktır.

Amazon Prime taahhüt var mı?

Amazon Prime ayrıca binlerce ürün ve daha fazlasını da ücretsiz ve hızlı teslimat ile kullanıcılara sunuyor. Üyelik size 30 günlük bir deneme imkanı sunuyor, sonrasında da aylık 7,90 TL üzerinden fiyatlandırma yapıyor. Herhangi bir taahhüt vermeden de istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz.

Amazondan Payoneere para kaç günde gelir?

Satıcı hesabınız çözüldüğünde ve pozitif bir bakiyeniz olduğunda, Amazon, Otomatik Takas Merkezi (ACH) veya elektronik para transferi kullanarak parayı banka hesabınıza gönderir. Amazon’un bir ödeme başlatmasından sonra paranın banka hesabınızda görünmesi beş iş günü sürebilir.