ALO 170 SGK danışma hattında neler oluyor?

Çalışma Hayatı İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Alo 170 iletişim merkezi, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

Çalışma Bakanlığı şikayet Nasıl Yapılır?

ALO 170 Hattı ile Şikayet Bu hattı kullanarak; çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü soru, ihbar, şikayet, öneri ve eleştiri kuruma iletilebilir. Şikayet için mesai saatleri sınırlandırılması bulunmaz, iletişim merkezi 7 gün 24 saat aranabilir.

Primli sosyal güvenlik sistemi nedir?

Sosyal güvenlik sisteminde modern yöntemleri primli ve primsiz rejimler oluşturmaktadır. Primli rejim, karşılığında bir bedel ödeyerek menfaat sağlanan, primsiz rejim ise bedel ödenmeden sadece sosyal devlet gereği sağlanan menfaatler olarak tanımlanabilmektedir.

Devlete Şikayet Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyad, annesinin evlenmeden önceki soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

Primli sistemler nedir?

Primli ücret sistemleri genel olarak, bir yandan işletmenin karlılığını yükseltmek amacı güderken, diğer yandan da çalışanın verimliliğini ödüllendirmeyi hedefleyen bir sistemdir. Prim, işletme yönetimince işçiye garanti edilmiş bir temel ücretin üzerine belirli bir usule bağlı olarak ödenen ek bir ücrettir.

Sosyal Güvenlik Kurumunun Gelirleri Nelerdir?

Kurumun gelirleri Madde 4 – Kurumun gelirleri şunlardır: a) Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta İşleri Genel Müdürlüğünün gelirleri: 1) Prim gelirleri, 2) Menkul kıymet gelirleri, 3) Kurumun sahibi veya ortağı bulunduğu müessese ve işletmelerden, iştiraklerden ve bağlı işletmelerden elde edilecek her türlü gelirler, 4) …