Aktar açmak mantıklı mı?

Korona döneminden en karlı çıkan sektörler arasında yerini alır. Anca burada bilmeniz gereken, aktar dükkanlarının her zaman karlı bir sektör olmasıydı. Sadece bunun sonradan farkına varıldı. Evet, baharatçı dükkanı açmak, yatırımcısına 0 ile P0 arasında kar elde etme fırsatı sunmaktadır.

Aktar dükkanında neler var?

Aktar dükkanları sadece şifalı otlar ve baharatların satıldığı yerler değildir. Günümüzde birçok aktar kişisel bakım ve güzellik ürünlerinin yanı sıra süt ve süt ürünleri, çikolata ve şekerleme gibi ürünlere de raflarında yer veriyor.

Kuruyemiş dükkanı açmak ne kadara mal olur?

Ortalama büyüklükte bir kuruyemiş dükkanı açmanın maliyeti 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Yapacağınız işin boyutuna göre harcayacağınız sermaye daha da artabilir. Sadece kuruyemiş ürünlerinin satıldığı büyük bir mağaza açmanız durumda, demirbaş alım maliyetiniz yüksek olacaktır.

Kuruyemiş dükkanında neler satılabilir?

Bir kuruyemişçide bulunması gereken ürün gamları kabaca şu şekildedir:

 • Fındık İçi.
 • Kaju Fıstığı
 • Badem İçi.
 • Ceviz İçi.
 • Karışık Kuruyemiş
 • Kuru Kayısı
 • Kuru Üzüm.
 • Ay Çekirdeği.

Aktar açmak için ne gerekir?

Aktar dükkanı açmak isteyenlerin önünde iki seçenek yer alır. Bunlardan birincisi kendinize ait bir iş yeri kurmak. İkincisi ise, aktar bayiliği satın almak. Bilindik bir markanın bayiliğini satın alarak dükkan açabilirsiniz.

Aktar sertifikasi nasıl alinir?

AKTAR VE BAHARATÇILAR İÇİN İSTENEN BELGELER

 1. En son mezun olduğu okuldan diploma sureti Aslı gibi onaylanacak.
 2. İşyeri açma ve çalışma ruhsatı (Belediye’den)
 3. Vergi levhası
 4. İl Sağlık Müdürlüğü(Eczacılık birimi),İlçe Sağlık Müdürlüğü/Sağlık Grup Başkanlığı Tarafından düzenlenecek işyeri hakkında uygunluk raporu.

Aktarlar ne satar?

Baharat veya güzel kokular satan kimse veya dükkân demektir. İçerisinde baharatlar, kokular ve de şifalı bitkiler adıyla anılan bitkilerin satıldığı dükkânlara ve bunların satıcılarına aktar denmektedir.

Kuruyemiş dukkani karlı mı?

Kuruyemiş Dükkanında Kar Marjı Kuruyemiş işinde kar marjı biraz düşük sayılabilir. Çok yüksek kar marjı bekleyenler daha sonradan hayal kuraklığına uğrayabilir. Ancak iyi satış ile bu açık kapanabilir.

Aktar ürünleri nelerdir?

Aktar ürünleri arasında ginseng, propolis ve arı sütü gibi ek gıdaların yanı sıra çam sakızı, damla sakızı, kına, kostik, maca tozu, bal mumu, misk gibi aromatik ve esanslı ürünler de vardır. Aktarlardan meyve ve sebze tohumları, bakliyatlar ve un çeşitleri de alınabilir.

Aktarlık belgesi nereden alınır?

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş imzasıyla illere gönderilen “Aktarlar, Baharatçılar ve Benzeri Dükkânlar Genelgesi” ile birçok yasak hayata geçirildi. Buna göre bitkisel ürün satacak aktarlar, il sağlık müdürlüklerinden izin belgesi alacak.

Bitkisel drog satış izin belgesi nasıl alınır?

Gerekli Belgeler

 1. Dilekçe.
 2. İş yeri ruhsatı (Belediyeden) veya numarataj belgesi.
 3. Fotoğraflı nüfus cüzdanı sureti.
 4. 3 adet vesikalık fotoğraf.
 5. Fotoğraflı ikametgah belgesi.
 6. Taahhütname.
 7. Drog listesi (Müessese tarafından onaylı)
 8. İş yerinin vaziyet planı