Aksis transkript nasıl bakılır?

AKSİS sistemi üzerinden not dökümü (Transkript) belgenizi aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek alabilirsiniz.

  1. AKSİS’E GİRİŞ http://aksis.istanbul.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifre yazılarak sisteme giriş sağlanır.
  2. OBS. Açılan ekrandan “OBS” butonuna tıklanır.
  3. BELGE TALEPLERİ
  4. YENİ TALEP.
  5. TRANSKRİPT.

Uzaktan öğretim final sınavları nasıl oluyor?

Uzaktan Eğitim Sınav Sistemi Nasıldır? Vize Sınavları, internet üzerinden yapılmaktadır. Buna göre öğrenciler vize sınavlarını ev veya internet erişimi olan istediği bir ortamda bilgisayar başında “online” olarak yapacaktır.

Auzef geçme notu kaç 2021?

Öğrencilerin, yarıl veya yıl içindeki etkinlik notlarına bakılmadan bir dersten koşullu ya da doğrudan geçmeleri için açık öğretim programlarının yarıyıl ve yıl sonu sınavlarından 100 tam puan üzerinden en az 40 puan, uzaktan öğretim programlarından da en az 50 puan almaları gerekiyor.

Aksis ödeme nasıl yapılır?

AKSİS sistemine (https:/aksis.istanbul.edu.tr/) giriş yaptıktan sonra “Harç Bilgileri” kısmından “Referans Numara’sına ulaşabilirsiniz. Online ödeme işlemini gerçekleştirmek için aynı sayfada yer alan “Ödeme Yap” butonunu tıklayınız.

Transkript belgesi nasıl indirilir?

Transkript belgesi, eğitim kurumunun öğrenci işleri dairesinden ya da diğer resmi dairelerden talep edilebilir. E-devlet uygulamasının hayata geçmesi ile bazı üniversitelerin transkript belgeleri e-devlet üzerinden alınabilir hale gelmiştir. Bunun dışında transkriptler, genellikle kurum tarafından verilir.

Ankara Üniversitesi uzaktan öğretim nedir?

a) Uzaktan Öğretim: Öğrenci ve öğretim elemanlarının farklı ya da eş zamanda farklı yerde olduğu; öğretimin, içerik aktarımı ve etkileşimin bilgi ve iletişim teknolojileri yoluyla sağlandığı öğretim yöntemidir.

Auzef geçme notu 40 mı?

Yeni yönetmeliğe göre bundan sonra vizelerin %40 finallerin %60 ortalaması alınacak olup açık öğretim öğrencileri için geçme notu 40 uzaktan eğitim öğrencileri için geçme notu 50 olarak belirlenmiştir.

Auzef geçme notu nasıl hesaplanır?

AUZEF GEÇME NOTU NASIL HESAPLANIR? Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır.