9 aylik bebek nasil Egitilir?

Yüzünüzü kapatıp “anne nerede?” diye sormanız ve “anne burada!” diyerek açmanız yine bebeğinizin bu yönünün gelişimini destekleyecektir. Oyuncakları saklayın ve birlikte arayarak bulmasına yardım edin. Bu dönemde bebeğinizle ortaklaşa oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Farklı boylarda ve renklerde oyuncaklar alın.

9 aylık bebeğin kilo ve boyu ne kadar olmalı?

9 aylık bir bebeğin kilosu ve boyu; doğum haftası, cinsiyeti, beslenmesi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte 9 aylık bir kız bebeğin kilosu ortalama 8,5 kilogram ve boyu ortalama 71 santimdir. 9 aylık erkek bebeğin kilosu ise ortalama 9,5 kilogram ve boyu da ortalama 73 santimdir.

9 aylık bebeklerde uyku düzeni nasıl sağlanır?

9 Aylık Bebek Uyku Düzeni Nasıl Olmalıdır? 9 aylık bebek gelişimi döneminde olan çoğu bebek gece boyunca uyur ve gün içinde bir iki saatlik iki veya üç şekerleme yapar. Bebek gece boyunca iyi uyuyorken bazı geceler hastalıklar, diş çıkarma veya büyüme atakları gibi durumlardan dolayı uyku düzeni bozulabilir.

9 aylık bebeğin eline yemesi için ne verilir?

Bebeğiniz dokuz ay civarında küçük parçaları baş ve işaret parmağı arasında tutabilmeye başlar. Yani artık kuru üzüm, bezelye gibi yiyecekleri eline alabilir. Eliyle yiyebileceği humus, yoğurt gibi yumuşak kıvamlı yiyecekler de verilebilir.

9 aylık bebek neden Emeklemiyor?

Bebeklerin emeklememesinin olası sebepleri aşağıdakilerden biri olabilir; Bebeğinizin kaba motor gelişimi tamamlanmamış olabilir. Yani bebeğinizin el, kol, bacak kasları ve kemikleri yeteri kadar güçlenmemiş olabilir. Yaşına göre kilosu ortalamanın üzerinde olan bebekler emeklemeyebilirler.

9 aylık bebek nasıl sesler çıkarır?

9 aylık bebek duyduğu kelimeleri taklit etmeye çalışmaya başlar, bazen duyduğu bir kelimenin bazı hecelerini doğru tekrarlar. Konuşuyormuş gibi sesler çıkarır. Böyle durumlarda bebek ile konuşmak, çıkardığı sesleri anlamlandırmak ve etrafındakileri isimlendirmek dil gelişimini destekler.

9 aylık bir bebek kaç kilo olmalı?

Dokuz aylık kız bebeklerin kilosu, 6.400 gr. ortalama ila kilo 8600 gr. 8600 gr. üst sınırının 10. 800 arasında olması gerekirken, erkek bebeklerin kilosu ise, 6500 gr. ortalama ila 9000 gr. arasında ya da üst sınır olarak da 11.300 gr. olmalıdır. 9 Aylık Bebeklerin Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

9 aylik bebegin boyu kac olmali?

KIZ BEBEK AY AY KİLO VE BOY ORANI

En Düşük Boy En Yüksek Boy
7 Aylık 61 cm 73 cm
8 Aylık 62 cm 75 cm
9 Aylık 63 cm 77 cm
10 Aylık 64 cm 79 cm

9 aylık bebek saat kaçta uyumalı?

9 aylık bebekler için ortalama uyku süresi gece minimum 11 saat ve gündüz uykusu (iki gündüz uykusu) 3 saattir. Kesintisiz iki gündüz uykusu düzenine geçen 9 aylık bebeklerin çoğu üçüncü gündüz uykusundan ya vazgeçmek üzeredir ya da bunu tamamen bırakmıştır. 09.00-09.30 Sabah uykusuna başlama.

9 aylık bebek neden gece sık sık uyanır?

Bebeklerde Gece Uyanması Neden Olur? Bunun en sık görülen sebebi bebeklerin beslenme ihtiyacıdır. İlk altı ayda bebeklerin gece beslenme için uyanması gayet doğaldır. Altı aydan sonra ise anne sütüne devam eden bebekler, beslenmek için gece uyanırlar ve emme süreci boyunca bu devam eder.

9 aylık bebek bir günde ne yemeli?

Kırmızı et, iyi bir protein kaynağıdır. 9 aylık bir bebek, gün içerisinde 3-4 öğün beslenmelidir. Bebeğinizin gelişimine göre, ek olarak bir veya 2 ara öğün eklenebilir. Eğer enerji yoğunluğu veya besin öğesi miktarı düşükse, anne sütü almıyorsa daha sık öğünler verilebilir.

9 aylık bebek hangi meyveleri yiyebilir?

MEYVELER: Bebeğinizin beslenmesine bu dönem şeker ve tuz ilave etmemelisiniz. Doğal şekerden yani meyvelerden yararlanabilirsiniz. Elma, armut, muz ve şeftali gibi meyvelere beslenmesinde yer verebilirsiniz.