65 yaş üstü şoförlük yapabilir mı?

Hürriyet’in haberine göre, ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki şoförler her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari taksi kullanabilecek. 69 yaşından gün almış kişiler ticari taksilerde şoförlük yapamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşından gün alanların şoförlük yapamayacağı belirtildi.

65 yaş üstü ticari taşıt kullanabilir mi?

Ticari Araç Kullanım Raporu Ticari araç kullanmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki şoförler her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari araç kullanabilecek.

65 yaş üstü ticari kamyon kullanabilir mi?

Doktor tarafından “araç kullanabilir” raporu alabilen herkes yaş sınır olmaksızın araç kullanma iznine sahiptir. Bunun yanında, her türlü ticari araç yaş sınırı kanunla belirlenmiş olup, kesin olarak 65 yaş üzeri kişilerin, hiçbir şekilde ticari araç kullanmasına izin verilmemektedir.

Ticari arac kullanma yaşı kac?

Ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki şoförler her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari taksi kullanabilecek. 69 yaşından gün almış kişiler ticari taksilerde şoförlük yapamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşından gün alanların şoförlük yapamayacağı belirtildi.

Ticari taşıt kullanma yaşı kaç?

Değerli meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı için ve şoförlük yapabilmek için 65 olan yaş şartı 68 olarak değiştirilmiştir. 69 yaşından gün alanlar bu genelgeden faydalanamayacaktır. 65-68 yaş arası çalışmak isteyenler, her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu almak zorundadırlar.

Kaç yaşına kadar şoförlük yapılır?

TIR şoförlerinden Ulaştırma Bakanlığı’na başvuru: Yaş sınırı 71 olsun. Ticari amaçla yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin yaşı 2016’da 65 olarak değiştirildi.

Yaşlılık aylığımı nasıl öğrenebilirim?

Sorgulama için yapılacak işlemlerde https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-5510-sayili-kanun-41c-kapsaminda-yaslilik-ayligi-baglanmasi linki üzerinden erişim sağlanan “5510 Sayılı Kanun 4/1(c) Kapsamında Yaşlılık Aylığı Bağlanması” sayfası kullanılır.