2 el araçta garanti var mı?

İkinci El Araç Satışında Yeni Dönem T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca sunulan İkinci El Kara Taşıtları Ticareti Hakkında Yönetmelik’e göre ikinci el otomobil satışında satıcı, araca dair garanti sunmak durumundadır. Garanti, satış tarihinden itibaren 3 ay süreyle veya 5.000 kilometre için geçerlidir.

İkinci el araç garantisi ne kadar?

Yeni yönetmelikle birlikte yetki belgesine sahip kuruluşlar tarafından, ikinci el satışı gerçekleştirilen araçlara 3 ay veya 5 bin km garanti veriliyor.

İkinci el araçta cayma hakkı var mı?

Satılanın ayıpsız benzeri ile değişimi. Satıcının elinde bulunması halinde alıcının talebi ile araç hasarsız bir araç ile değiştirilebilir. Sözleşmeden dönme. Yukarıdaki seçimlerin mümkün olmadığı hallerde alıcının sözleşmeden dönme hakkı her zaman mevcuttur.

2 el Garanti Sigortası Nedir?

Türkiye’de kayıtlı 8 yaşından küçük hususi amaçla kullanılan binek otomobiller ve arazi taşıtları, İkinci El Garanti Sigortası ile teminat altına alınıyor. 10 bin TL teminat limiti ile 2. el araçların satış tarihinden itibaren 3 ay süreyle ve/veya 5.000 km.’ye ulaşmaları halinde poliçeler sona eriyor.

Oto Ekspertiz Raporu kac gun gecerli?

Oto ekspertiz işleminin geçerlilik süresi seçilen paketlere göre 24 saat ve 3 ay 5000 km arasında değişmektedir.

Ekspertiz garantisi nedir?

Ekspertiz Garanti Paketleri zorunlu olmamak ile birlikte müşteri talepleri doğrultusunda yine müşteri ihtiyaçları baz alınarak oluşturulmuştur. Satın almış olduğunuz ikinci el aracın kullanım sırasında oluşabilecek arızalar seçmiş olduğunuz paket kapsamında yer alıyor ise tamir masrafından kurtulabilirsiniz.

Garanti poliçe ne demek?

Vefat veya kaza sonucu daimi maluliyet durumunda kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı, çek karnesi ve teminat mektubu gibi borçlarınızın ödenmesini ve sonrasında kalan tutar olması durumunda hak sahiplerine verilmesini sağlayan bir hayat sigortasıdır.