Yurda verilen depozito geri alınır mı?

İlk kaydolduğunuz sırada fark edebileceğiniz gibi aylık yurt ücretinin haricinde bir ödeme daha yaparsınız. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin yurttan ayrılmaları veya kayıtlarının silinmesi durumunda içeride kalan güvence bedelleri yani depozito tutarları talep edildiği takdirde iade edilir.

KYK Depozito hangi durumlarda geri verilmez?

b) Öğrencilerden alınan depozito, öğrencinin yurtla kesin olarak ilişiği kesilmedikçe geri verilmez. Ancak bu süreler içinde öğrenimlerini bitirmemiş öğrencilerden muhtaç durumda olduğu ve öğrenimi süresince yurttaki iyi hali tespit edilenlere en fazla bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkanı sağlanır.

Yurt Depozito ücretleri ne zaman iade edilir?

Öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak hedefli olan KYK yurtlarının ücretleri, yurdun fiziki yapısı, barınma durumu gibi faktörlerre göre değişiklik gösteriyor. Yurt ücretleri aylık olarak tahsil edilirken, yurda yerleşmede ödenen depozito ise kayıt sildirmenin hemen ertesinde öğrencilere iade edilir.

Yurt depozitosu ne zaman yatırılır?

KYK yurt ücretleri aylık olarak tahsil ediliyor. Kayıtlarda kayıt gününün de ücret alınıyor. Kayıt sildirmelerde ise işlem gününden sonraki günlerin ücreti iade ediliyor. Yurt ücretleri en geç takip eden ayın 10’u saat 23.59’a kadar banka aracılığıyla ödenir.

Kira Depozito ne zaman iade edilir?

Kira sözleşmesi sona erdirilip taşınmazın tahliye edilmesi durumunda, vadeli hesapta bulunan depozito, kiraya veren tarafından sözleşmeyle ilgili yasal yollara başvurulmadıysa sözleşmenin sona erdiği tarihten itibaren üç ay sonra kiracıya iade edilecektir.

Kyk depozito ücreti nedir?

Peki KYK yurdu ve özel yurtların ücretleri ne kadar? YURTKUR’a bağlı genel ücret uygulaması yapılan yurtlarda aylık yatak ücreti 105 lira iken, bu para öğrencilerden 3’er aylık dönemlerde tahsil ediliyor. Ayrıca 175 TL depozito ücreti alınıyor.

Depozito hangi durumlarda geri verilir?

Depozito, kiracının ev sahibine “güvence” için belli bir miktarda ödediği bedele deniyor. Ev sahibine ödenen depozito, kiranın son bulması halinde kiracıya geri ödeniyor. Ancak sözleşmede belirtilen demirbaşlara zarar verilmesi ya da kira borcunun olması halinde, ev sahibi depozito iadesi yapmıyor.

Yurt depozito ücreti ne kadar?

Kyk Depozito her yıl ödenir mı?

Talep edilmemesi halinde depozitosu 5 yıl bekletilir ve 5 yılın sonunda irat kaydedilir.

KYK Yurdu kaç TL?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yapılan zam sonrasında en düşük yurt ücreti 200 Türk Lirası olarak belirledi ve uygulamaya başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yeni yıl yurt ücretleri tarifelerine göre en düşük yurt ücreti daha önceden 168 TL iken, 2020 Kyk Yurt Fiyatları 200 TL olarak belirlendi.

Depozito iadesi nasıl alınır?

Dolayısıyla bankaya yatırılmış olması halinde depozito iadesi TBK m.342 hükümleri çerçevesinde gerçekleşecektir. Buna göre, banka öncelikle iki tarafın rızası bulunması veya kesinleşmiş bir icra takibi ya da mahkeme kararının bulunması halinde hesaptaki parayı kiracıya iade edecektir.