Yapı Kredi hangi banka?

Yapı ve Kredi Bankası veya kısaca Yapı Kredi, 1944 yılında İstanbul’da Kazım Taşkent tarafından kurulan Türkiye’nin ilk özel bankası. 2020 yılı itibarıyla 845 şubeye, 16.500 çalışana, 444.4 milyar TL aktif büyüklüğe sahiptir. Koç Finansal Hizmetler A.Ş.

Yapı Kredi Bankasının sahibi kim?

Banka’nın %9,02 oranındaki hissesi Koç Holding A.Ş.’ye ait olup, @,95 oranındaki hissesi, hisselerinin 0’ü Koç Grubu’na ait olan Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) aittir. Koç Grubunun Banka’daki doğrudan ve dolaylı toplam sahiplik oranı I,99’dur. Banka hisselerin ,00’lik kısmı ise UniCredit S.P.A.

Yapı Kredi Esnek Hesap nedir?

Esnek Hesap; adınıza tanımlanan özel limit dahilinde kullanabileceğiniz kredili vadesiz tasarruf hesabıdır. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı dönemlerde Esnek Hesap ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, fatura, kredi kartı gibi diğer ödemelerinizi de talimat verdiğiniz takdirde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi hangi bankayla ortak?

HSBC banka kartı müşterileri QNB Finansbank ATM’sinden, Türkiye Finans müşterileri de Türkiye’nin her yerinde Yapı Kredi ve PTT ATM’lerinden hiç bir komisyon ödemeden parasına kavuşabiliyor.

Yapı Kredi Faizler ne kadar?

Yapı Kredi Kredi Faiz Oranları

Kredi Adı Faiz Oranı Maksimum Vade
Konut Kredisi % 1,37 120 ay
2. El Taşıt Kredisi % 1,59 48 ay
Taşıt Kredisi % 1,59 48 ay
İhtiyaç Kredisi % 1,75 36 ay

Yapı Kredi Bankası Kimin 2020?

5 Şubat 2020 tarihindeki hisse devir işlemin sonucunda Koç Finansal Hizmetler Yapı Kredi’nin %40,95 hissesine, Koç Holding A.Ş. hisselerin %9,02’sine, UniCredit Grubu ise hisselerin %31,93’üne sahip olmuştur. Koç Grubu’nun doğrudan ve dolaylı hisseleri toplamı %9,02’lik artış ile %49,99’a yükselmiştir.

Yapı ve Kredi Bankası ne zaman kuruldu?

1944, Türkiye
Yapı Kredi/Kuruluş

Yapikredi esnek hesap ne zaman ödenir?

Basılı gönderim ücreti, Esnek Hesap dönem borcu oluşan ayı takip eden ayın 15’inde (eğer bu tarih haftasonu ya da resmi tatile denk geliyorsa bir sonraki iş gününde) Esnek Hesap’ınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınızın artı bakiyesi olması durumunda tahsil edilecektir.

Kredi kartım ne zaman elime ulaşır?

İkamet edilen il ve ilçeye göre kredi kartının ulaşma süresi değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 3 ila 10 gün arasında kredi kartı sahibine ulaşır. Ayrıca şube üzerinden teslim veya online kullanıma açma gibi alternatiflerle bazı bankalar aynı gün içerisinde kredi kartını kullanıma açıp teslim edebiliyor.