Wordde seçim kilitli nasıl açılır?

Korumalı belgenin kilidini açma

 1. Gözden Geçir sekmesinin Koru grubunda Düzenlemeyi Kısıtla’ya tıklayın.
 2. Biçimlendirmeyi ve Düzenlemeyi Kısıtla görev bölmesinde Korumayı Durdur’a tıklayın.
 3. Parola girmeniz istenirse, parolayı yazın.

Word düzenlemeyi etkinleştir nasıl yapılır?

Belgeniz içinde düzenlemeyi etkinleştirme

 1. Dosya > Bilgi sekmesine gidin.
 2. Belgeyi koru’ya tıklayın.
 3. Düzenlemeyi Etkinleştir’i seçin.

Word nasıl kilitlenir?

Belgenin üzerine gelin, görüntülenen oku tıklatın ve sonra da Microsoft Office program adını Düzenle’yi tıklatın. Örneğin, Microsoft Office Word ‘de Düzenle’ye tıklayın. Belge, çalışma kitabı veya sunuda, etikete sağ tıklayıp kısayol menüsünde etiketi kilitle ‘ye tıklayın.

Salt okunur bir kopya aç ne demek?

Belgenizi salt okunur yaptığınızda belgeniz okunup kopyalanabilir ancak düzenlenemez. Gözden geçiren kişi salt okunur dosyada değişiklik yapmaya çalıştığında, değişiklikler yalnızca dosya başka bir adla veya başka bir konuma kaydedildiğinde uygulanır.

Korumalı word dosyası nasıl yapılır?

Word belgenizde koruma ekleme

 1. Açık bir belgede Dosya > Bilgi > Belgeyi Koru’yu tıklatın. Aşağıdaki seçenekleri görürsünüz.
 2. Düzenlemeyi Kısıtla: Belgede ne tür değişikliklerin yapılabileceğini denetler. Düzenlemeyi Kısıtla’yı seçtiğinizde üç seçenek görürsünüz.
 3. Dijital İmza Ekle: Görünür veya görünmez dijital imza ekler.

Microsoft Word ürün etkinleştirme nasıl yapılır?

Windows’un Office satın alımını etkinleştirip algılayabilmesi için bir İnternet bağlantısı olduğundan emin olun.

 1. Başlat > Word 2016’ya gidin .
 2. Etkinleştir öğesini seçin.
 3. Aktivasyon işlemini tamamlamak için talimatları izleyin.

Düzenlemeyi Etkinleştir nasıl kaldırılır?

< Uygulama > seçenekleri iletişim kutusunda Güven Merkezi’nitıklatın ve ardından Güven Merkezi Ayarları’ nı tıklatın. Güven Merkezi iletişim kutusunda, Korumalı Görünüm sekmesini tıklatın ve sonra Güvenli olmayabilecek konumlarda bulunan dosyalar için Korumalı Görünüm etkinleştir onay kutusunu temizlemek için tıklatın.

Korumalı Görünüm nasıl açılır?

Bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olmak için bu olası güvensiz konumlara ait dosyalar salt okunur olarak veya Korumalı Görünüm’de açılır….Korumalı Görünüm ayarlarımı değiştirmek istiyorum

 1. Dosya > Seçenekler’e tıklayın.
 2. Güven Merkezi > Güven Merkezi Ayarları > Korumalı Görünüm’e tıklayın.
 3. İstediğiniz seçimleri yapın.

Word dosyası neden kilitlenir?

Dosya kilitlenmiş olabilir çünkü: Dosya paylaşılıyor, başka bir kullanıcı tarafından düzenleniyor. Office uygulamasının bir örneği, dosyanın zaten açık olduğu arka planda çalışıyor. Dosya son olarak işaretlendi ve artık güncelleştirilmeyecek.

Salt Okunur hesaptaki kişiler nasıl silinir?

Sağ üst köşede bulunan kare şeklindeki ikon seçilmelidir. Açılan alt menüden ”Kişiler” sekmesi seçildikten sonra hesabınıza senkronize olmuş kişileri görebilirsiniz. Silmek istediğiniz kişiyi seçip ”Sil” butonunu kullanarak rehber kısmından otomatik olarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Biçim boyacısı nedir ne işe yarar?

Biçim Boyacısı, bir nesnenin tüm biçimlendirmesini kopyalayıp başka bir nesneye uygulamanızı sağlar; bunu biçimlendirme için kopyalayıp yapıştırma işlemi gibi düşünebilirsiniz. Kopyalamak istediğiniz biçimlendirmeye sahip metni veya grafiği seçin.

Word dosyasında belge koruma parolası nedir?

Parolalar büyük/küçük harfe duyarlıdır ve en çok 15 karakter uzunluğunda olabilir. Parolanızı kaybeder veya unutursanız, Word parolayı sizin için kurtaramaz. Parolanın kopyasını güvenli bir yerde tuttuğunuzdan veya anımsayacağınız güçlü bir parola oluşturduğunuzdan emin olun.