Vodafone fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur 2021?

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Faturanızın son ödeme tarihinden 5 gün sonra ödeme yapmadığınız takdirde hattınızın kullanıma kapatılarak ksıtılanır. Vodafone son ödeme tarihi geçerse ve siz 5 gün içerisinde ödeme yapmazsanız hattınız tamamen kapatılır. Eğer 1 ay içerisinde ödeme yapmazsanız icralık olursunuz.

Kaç tl’ye kadar normal fatura kesilir?

e-Fatura veya e-arşiv faturaya geçme zorunluluğu olmayan firmaların aynı gün içinde bir vergi mükellefine keseceği KDV dahil 5.000 TL ve üzeri veya vergi mükellefi olmayan birine keseceği KDV dahil 30.000 TL ve üzeri e-arşiv faturalar GİB Portal üzerinden mali mühre ihtiyaç duyulmadan kesilebilir.

Tek seferde kaç TL fatura kesilir?

2021 Yılı Fatura Kesme ve Düzenleme Sınırı 1.500 TL olarak açıklandı. 29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan VUK Genel Tebliği’deki ilgili tutar 01.01

E-fatura kesen kağıt fatura kesebilir mi?

Hayır yoktur. Mükellef zorunlu olduğu halde e-Fatura’ya geçmemişse gönderici e-Arşiv mükellefi ise e-Arşiv faturası kesmesi zorunludur. Gönderici e-Arşiv mükellefi değil ise kağıt fatura kesebilir ve gönderici bu durumda herhangi bir yaptırımla karşı karşıya kalmamaktadır.

E-Arşiv faturayı kimler keser?

Kimler E-Arşiv Fatura Kesmelidir?

  • 2020 yılı içerisinde yıllık cirosu 5 milyon TL’yi aşanlar,
  • 1 Temmuz 2020 itibariyle e-Arşiv ve e-fatura sistemine geçen ve e-defter uygulaması kullanan firmalar e-Arşiv fatura kesmelidir.

E-Arşiv fatura tutarı ne kadar?

Gelir İdaresi Başkanlığı, e-Arşiv faturaya geçişi bazı durumlarda zorunlu kılmıştır. Vergi mükellifi olan bir müşteriye vergiler dahil toplam fatura tutarı 5000 TL’nin aşılması durumunda e-Arşiv fatura düzenlemek zorundadır.

E fatura kesen kağıt fatura kesebilir mi?

Hayır yoktur. Mükellef zorunlu olduğu halde e-Fatura’ya geçmemişse gönderici e-Arşiv mükellefi ise e-Arşiv faturası kesmesi zorunludur. Gönderici e-Arşiv mükellefi değil ise kağıt fatura kesebilir ve gönderici bu durumda herhangi bir yaptırımla karşı karşıya kalmamaktadır. Böyle bir durumda sorumluluk alıcıya aittir.