Trafik hataları nereye şikayet edilir?

İKİ CEP TELEFONUNA İHBAR İstanbul trafiğine nefes aldırabilmek için vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Gezer, vatandaşların, EDS’lerin görüş alanı dışındaki trafik kural ihlallerini görüntülü olarak ihbar edebilmesi için “533 155 0 155” ve “552 155 0 155” numaralı 2 cep telefonu hattı aldıklarını aktardı.

Polise nasıl ihbar edilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasında bulunan 155 POLİS İMDAT sayfasından telefon numaranızı ve e-mail adresinizi vermeden direk olarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Polisin fotoğrafını çekmek suç mu?

“Emniyet “görüntü çekenler hakkında işlem başlat” genelgesi yayımladı. Kamuya açık alanda gerçekleşen adli bir olayı görüntülemek suç değil.

Yanlış park nereye bildirilir?

Bu sebeplerin gerçekleştiği durumlarda hatalı park etmiş olan aracı ALO 155 polis hattını arayarak şikayet edebilirsiniz. ALO 155 tüm hatlardan ücretsiz olarak aranabilir.

Trafik polisi kırmızı ışıkta geçebilir mi?

trafik polisi kırmızı ışıkta geçmez, geçtiyse de bir sebebi vardır, bir sorun çıkarsa münferittir, onun dışında kankadır. sadece trafik polisi olarak sinirlamamak gerek bu grubu , her turu mevcut. istisnasiz hepsi kirmizida gecip gidiyor , bazen bunlara kirmizida gecmenin yasak olmadigini bile dusunuyorum.

155 arayınca ne olur?

ALO 155 polis imdat hattı, suçluların yakalanması ve suçun önlenmesinde büyük önem taşıyor. Gelen ihbarlara cevap veren polislerin yönlendirmesiyle suçun önüne geçiliyor. Asılsız çağrılar ise polislerin en büyük şikayetlerinden. Çağrılar en yakın polis ekibine bildiriliyor.

155 polis nasıl aranır?

Polis numarası, her insanın ihtiyaç duyabileceği bir numaradır. Kişiler polislere ulaşmak için telefonlarından 155 hatlı numarayı araması yeterli olacaktır.

Kamu kurumunda fotoğraf çekmek suç mu?

Kamusal alanda kişilerin fotoğraflarını çekmek suç değilidir. Bunun suç olması da düşünülemez. Kişinin burada izin verip vermemesi de önemli değildir.

Polisi videoya almak suç mu?

Emniyet Genel Müdürlüğü, polislerin görüntülerinin alınmasını yasaklayan genelge yayımladı. Hukukçular tepkili: Suç işleyen kamu görevlisini koruyan bir sansür genelgesidir. Çağdaş Hukukçular Derneği, polislerin görüntülerinin alınmasını yasaklayan Emniyet Genel Müdürlüğü “genelgesini” paylaştı.