Toplu iş sözleşmesi kimleri kapsıyor?

Toplu iş sözleşmesi, hizmet akdinin yapılması, muhtevası ve sona ermesi ile ilgili hususları düzenlemek üzere işçi sendikası ile işveren sendikası veya sendika üyesi olmayan işveren arasında yapılan sözleşmedir.

2021 kamu işçi zammı ne kadar olacak?

Bakan Bilgin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda saat düzenlenen imza törenindeki konuşmasında, kamudaki işçilerin taban ücretinin 4 bin 100 liraya yükseltildiğini söyledi. Ücretlere 2021-2022’nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer 6 aylar için yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldığını açıkladı.

2021 Toplu iş sözleşmesi ne zaman imzalanacak?

Bakanlığımız adına Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Türkiye Yol-İş Sendikası arasında 01.03

Sürekli işçi toplu sözleşme ne zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki işçilere yönelik mali ve sosyal haklar konusunda taraflarca uzlaşıya varılması üzerine 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü 11 Ağustos 2021 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Merkezinde yapılan törenle imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi 2021 kimleri kapsıyor?

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü üzerinde hükümet ve işçi konfederasyonlarının anlaşma sağlaması üzerine, TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde imza töreni düzenlendi. “Türkiye’nin toplumsal barışına hizmet edecek bir sözleşmedir.

Toplu iş sözleşmesinden kimler yararlanamaz?

6356 sayılı Kanunun md. 39/8 hükmü uyarınca toplu iş sözleşmesi grev sonucunda meydana gelmişse greve katılmayan işçiler toplu iş sözleşmesinden yararlanamaz.

Işçi maaş zam kaç ayda bir yapılır?

Maaş zammı emeklilere ve memurlara senede bir kez uygulanır. Özel sektörde ise durum değişebilir. Örneğin işveren ile yapılan görüşme neticesinde, yöneticinin inisiyatifine bağlı olarak performans iyiyse 6 ayda bir de zam yapılabilir.

Kamu çerçeve protokolü kaç yıl geçerli?

2021-2022 yıllarında geçerli olacak kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri çerçeve protokolü için imza töreni, ilk defa “İşçinin evi” TÜRK-İŞ’te yapıldı. Törende Bakan Bilgin, imzalanan protokolün içeriği hakkında bilgi verdi.

2021 5 günlük ikramiye ne zaman verilecek?

Tediyeler ne zaman ödenecek? Devlet ve devlete bağlı müesseselerde çalışan i̇şçi̇lere yönelik ilave tediyelerin ilk yarısı 29 Ocak 2021, diğer yarısı 11 Mayıs 2021’de ödenecek. Kamuda çalışan işçilere ilk ikamiyeleri ocak ayında ödenecek. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

60 günlük ikramiye ne zaman verilecek 2021?

İşçilere bu yıl ilave tediyenin birinci yarısı 29 Ocak’ta verilmişti. İkinci taksit ise 11 Mayıs’ta (yarın) yatırılacak. Böylece Ramazan Bayramı’na girmeden taşeron işçiler tediyelerini almış olacak. Yeraltı işlerinde çalışanlara ikramiyenin tamamı 24 Aralık 2021’de verilecek.

Kamu çerçeve protokolü 2021 kimleri kapsıyor?

Bakanlıklar, üniversiteler, hastaneler, il özel idareleri, demiryolları, şeker fabrikaları ve elektrik üretim santrallerinin de aralarında olduğu kamu kurum ve kuruluşlarındaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolüyle ilgili süreç 31 Mayıs’ta başlamıştı.

Koop iş MEB sözleşmesi 2021 ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı işyerleri için Sendikamız ile yetkili işçi sendikası KOOP-İŞ arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 27.05