Teslim alınmayan kargo ne olur Yurtiçi?

Hareket halindeyseniz, gönderinizin takibini mobil servislerimizi kullanarak yapabilirsiniz. Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Internetten aldığım ürün kırık çıktı ne yapmalıyım?

Ayıplı Ürünlere Dikkat Satın aldığınız gömlekteki yırtık veya dizüstü bilgisayarın ekranındaki bir kırık, bu ürünü açık ayıplı ürün kategorisine sokar. Eğer satın aldığınız ürünün böyle bir durumu varsa, 30 gün içerisinde koşulsuz bir şekilde iade edebilirsiniz.

Kargoda zarar gören üründen kim sorumlu?

29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 17. maddesine göre, satıcı malın tüketiciye teslimine kadar oluşan hasar ve kayıptan sorumludur. Yani malın örneğin kargo firmasında ürünün zarar görmesi, hasara uğraması, kırılması veya kaybolması hallerinden tüketici sorumlu tutulamaz.

Kargo yanlış ürün geldi ne yapmalıyım?

Kurye veya kargo yetkilisinin getirdiği ürün hasarlı, eksik veya yanlış ise ne yapmalıyım? Ürünün kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda, kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz.

Kargo kırık gelirse ne yapmalıyım?

Yanında paketinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanak ile birlikte ürünü / ürünleri faturaları ile birlikte sorununuzu anlatan not ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanak ile birlikte, bize ödemeli olarak kargo ile göndermenizi rica ederiz.

Kargoda tazmin ne demek?

İçeriğinde birden fazla ürün olan ve parça sayısı fazla olan kargoların hasarlı kısımları kadar tazminat talebi kabul edilmektedir. Tam tazminat ödemesi yapılan hasarlı kargolarda , müşteri ,ürünü MNG Kargo’ya geri vermek zorundadır.

Teslim alınmayan kargo ne olur Yurtiçi?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Yurtiçi adıma kargo var mı?

Yurtiçi Kargo Adıma Kargo Var mı? Yurtiçi kargo firmasından tarafınıza kargo iletildi ve takip numarasını bilmiyorsanız 444 99 99 numaralı hat üzerinden isminizle sorgulama yapabilirsiniz. Ek olarak size en yakın şubeye giderekte bu sorgulama işlemini sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi kargo tek kullanımlık kod nedir?

Gönderileriniz size teslim edilmek üzere dağıtıma çıktığında telefonlarınıza SMS ile 6 haneli bir kod gönderilecek. Kargo görevlimiz adresinize geldiğinde sadece sizde olan SMS kodunu söyleyerek kargonuzu teslim alabileceksiniz.

Trendyol kargoyu almazsam ne olur?

Evet iade oluyor. Paranız bir iki gün içinde iade ediliyor.

Kargodan gelen ürün alınmazsa ne olur?

Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

Teslim edilmeyen kargoya ne olur?

Genellikle evde olmadığımız zamanlar, kargo çalışanı kargoyu teslim edecek kişiyi bulamadığı için, paketi şubeye götürmektedir. Şubeye ulaşan paket, alıcı tarafından alınmazsa tekrar göndericiye gider. Bu gibi durumlarda kargo şubeye gönderilir.

Alıcı ödemeli kargoyu almazsam ne olur?

Alıcı kargoyu kabul etmeyerek aynı zamanda satış sözleşmesinin kendisine düşen teslim yükümlülüğünü de yerine getirmemiş olmaktadır. Bu nedenle satıcı sözleşmede yer almasa dahi Borçlar Kanunu’na dayanarak mahkemede alıcının satılan ürünü sebepsiz yere teslim almaması üzerine temerrüt hükümlerine dayanabilir.

Yurtiçi kargo gönderi takip no nasıl öğrenilir?

Yurtiçi Kargo üzerinden gönderdiğiniz ürünün takibini internet üzerinden yapmak istiyorsunuz ancak elinizde gönderi takip no bulunmuyor. Endişe etmeyin! Yurtiçi Kargo gönderi numarasını herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesinden direk giderek ya da Yurtiçi kargo çağrı merkezini arayarak ulaşabilirsiniz.

Kargoyu göndereni nasıl öğrenebilirim?

İlgili kargonun internet sitesine girilerek kargo takibi adlı arama bölümü bulunur. Bu bölüme gönderi kodu girilerek ulaşılan sayfada kişi kendi adına yollanan kargonun o an nerede olduğunu görebilir.

Tek kullanımlık kod ne demek?

Tek kullanımlık kod, Windows Live ID ile oturum açtığınızda şifre yerine kullanabileceğiniz bir koddur. Her kod yalnızca bir kez kullanılabilir, ancak gerektiğinde tekrar talep edebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo bana gelen kargom nerede?

Çağrı Merkezimizi (444 99 99 ) arayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.