Tarım Kredi kime bağlı?

Tarım Kredi Kooperatifleri, T.C. Ziraat Bankası bünyesinde faaliyet gösterirken 17 Mayıs 1977 yılında Merkez Birliği’nin kurulmasıyla tamamen bağımsız bir çiftçi kuruluşu olmuş, T.C. Ziraat Bankası’nın idari yükümlülükleri sona ererken, finansman bankası olarak bugünde görevine devam ediyor.

Tarım Kredi Kooperatifi sahibi kimdir?

Gıda, sigorta, bireysel emeklilik, hayvancılık, gübre, yem, tohum, sera ve sulama sistemleri, lojistik, lisanslı depoculuk ve bilişim sektörlerinde üretim ve hizmet vermektedir….

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri
Başkan Köksal Kacır
Genel Müdür Fahrettin Poyraz
Resmî site www.tarimkredi.org.tr

Tarım Kredi Kooperatifleri hangi bakanlığa bağlıdır?

3223 Sayılı Kanun ile 237 Sayılı KHK yayınlandı. Tarım Kredi Kooperatifleri Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu haline geldi. Denetimi de yine bu bakanlığa verildi. 553 Sayılı KHK’nın yayınlanması ile idari yapıda önemli değişiklikler yapıldı. 1581 Sayılı Kanunda öngörülen demokratik yapıya tekrar dönüldü.

Tarım Kredi Kooperatifi görevlisi ne iş yapar?

Çiftçilerin kooperatif veya birlik seklinde teşkilatlanmasını ve kooperatifçiliği teşvik etmek, bu amaçla etüt ve projeler hazırlamak, kooperatiflerin kurulması için teknik ve yetkisi dahilinde mali yardımda bulunmak ve denetlemek.

Gübretaş kimin?

Gübretaş’ın yüzde 75,95’i Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’ne ait. Kalan kısmının yüzde 8,76’sı Oğuzhan Şahinkaya’ya, yüzde 15,29’luk kısmı ise halka açık ve diğer kişilere ait.

Tarım Kredi Market kaç şubesi var?

Türkiye’de 47 ilde ve 227 ilçede olmak üzere toplam 483 Tarım Kredi Marketi şubesi bulunuyor. Mevcut 483 mağazaya ek olarak 227 Tarım Kredi Market’in proje ve inşaat çalışmaları devam ediyor.

Tarım Kredi Kooperatifleri ne zaman kuruldu?

1863
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri/Kuruluş

Tarım Kredi Market Genel müdür?

Fahrettin POYRAZ. Dr. Fahrettin Poyraz, 3 Temmuz 1968’de Kütahya Domaniç’te doğdu.

Tarım Kredi Genel Müdürlüğü nerede?

Ankara
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri/Genel merkezi

Tarım Kredi Kooperatifi kaça kadar açık?

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ MARKET ÇALIŞMA SAATLERİ İlk şubesini 2017’de açan Tarım Kredi Kooperatifi Market’in çalışma saatleri 09:00 itibariyle başlamakta.