Staj defterine neler yazılabilir?

Staj defterinde yapılan iş sayfalarında ilk olarak kurumun genel bir tanıtımı yapılmalıdır. Hangi sektörde yer aldığı, kuruluş tarihi, çalışan sayısı, kurum içi departmanlar vb. bilgilere yer verilmelidir. İkinci olarak sizin hangi birimde ve kimlerle çalıştığınızı yazmanız gerekmektedir.

Staj defterinin ilk sayfasına ne yazılır?

Staj defterinin ilk sayfası kişisel bilgilerinizi dolduracağınız sayfadır. Adınızı, soyadınızı, Okul numaranızı, bölümünüzü, kişisel adresinizi, telefonunuzu ve e-posta adresini yazınız.

Staj defteri olmazsa ne olur?

3) Staj defteri eksik, yırtık veya özensiz olarak hazırlanan öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır. Aynı anda hem yaz okulu hem de staj başvurusu yapan öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır. 6) Staj defterini zamanında teslim etmeyen öğrencilerin stajları geçersiz sayılacaktır.

Lise staj defteri nereden alınır?

Bu zorunlu stajın tamamlanması için staj defteri alınmalıdır. Bu defter ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından, okulun veya fakültenin fotokopicisinden, okul etrafındaki kırtasiyelerden temin edilebilir.

Staj defteri nasıl doldurulur Meslek Lisesi?

  1. Staj defterini pilot kalem kullanarak doldurmanız gerekmektedir.
  2. Staj dosyasına stajda geçirdiğiniz gün sayısından az olmayacak şeklide iş temrin yazmalısınız.
  3. Her temrin işinde mutlaka şu konu başlıkları olmalıdır:
  4. Defterin her temrin sayfasında stajer öğrencinin adı ve soyadı ile imzası olması gerekmektedir.

Günlük staj raporu nasıl yazılır?

Staj raporlarının hazırlanmasında uyulması gereken yazım kuralları aşağıda belirtilmiştir. Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır. Rapor da hiçbir bölüm atlanılmamalı ve mümkün olan en kısa şekilde yazılmalıdır. Bütün yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır.

Staj Dosyası görüş ve düşünceler bölümüne ne yazılır?

Sonuç bölümü: Staj dosyalarının sonunda, stajda edinilen bilgi ve becerilerle yapılan işlerin özet halinde değerlendirmesi yapılarak, görüş ve düşünceler yazılacaktır.

Lise staj Defteri ne zaman teslim edilir?

Staj Defteri stajın tamamlanmasından itibaren en geç 1 (bir) ay içinde staj komisyonuna teslim edilir. Bütün belgeleri bu süre içinde eksiksiz teslim edilmeyen stajlar değerlendirmeye alınmaz ve başarısız sayılır.

Staj ortalamaya etki eder mi?

2014/2015 Güz Döneminde Staj Uygulamasına tabi tutulan öğrencilere 24 AKTS olarak işlenen ve Ortalamaya Etki eden Staj Uygulaması 2014/2015 Bahar Döneminde ise Rektörlüktarafından alınan bir karar ile 15 AKTS değerine düşürüldü ve Ortalamaya Etkisi kaldırıldı.

Staj defterine resim koyulur mu?

Staj defterinizin ilk sayfasında fotoğrafınız yok ise sağ üst köşede bulunan fotoğraf kutucuğuna yapıştırıcı kullanarak fotoğrafınızı yapıştırmanız gerekmektedir. Açıklamaya ek olarak görsel kullanmak istenirse sayfaya yapıştırıcı ile yapıştırabilir.

Staj defteri neden pahalı?

Staj yaptıktan sonra staj defterini okuldan alan öğrenciler bu defterlere 80 TL ile 150 TL arası değişen paralar veriyorlar. Kırtasiyelerde 5 TL’ye satılan staj defterlerinin okulda yüksek fiyatlara satılmasının sebebi ise okulların kullandıkları mühürler.