SPK belgesi nasıl alınır 2021?

2021 yılı içerisinde kâğıt ortamda yapılacak lisanslama sınavlarının üçüncüsü, Covid-19 salgınına karşı koruyucu önlemler alınarak 4-5 Aralık 2021 tarihlerinde düzenlenecektir. Sınav başvuruları 18 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında SPL Başvuru Sistemi’nden (basvuru.spl.com.tr) yapılabilecektir.

SPK Lisanslama kaç yıl geçerli?

Sınavlardan daha önce başarılı olunan fakat üzerinden 3 yıl geçen sınav notlarının, ilgili sınav konusuna ait yenileme eğitiminin tamamlanması koşulu ile 3 yıl boyunca tekrar geçerli olmasını sağlayan ve online olarak yapılan eğitim türüdür.

SPK sınavına kimler katılabilir?

SPK lisans belgelerini üniversite mezunu olan herkes alabilir. Bu konuda işletmeci iktisatçı, mühendis, doktor, hukukçu gibi bir ayrım yoktur. Örneğin, endüstri müdendisi olan bir kişi Gayrimenkul Değerleme lisansını alabilir.

SPK Sınavı yılda kaç kez yapılır?

Yanıt 2: Aksi kararlaştırılmadıkça lisanslama sınavları her yılın Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda 2 kez yapılmaktadır.

SPK belgesi nerelerde kullanilir?

SPK Lisanslama Belgesi; Banka ve aracı kurumlarda çalışmaya başlamak ve kolayca iş bulmak için SPK Düzey-1 Lisans Belgesi, banka ve aracı kuruluşlarda iş bulmak ve söz konusu kurum ve kuruluşlarda yükselmek ve üst yönetici olmak için SPK Düzey 2 veya 3 Lisans Belgesi, kredi değerleme sahasında ve raiting şirketlerinde …

SPK sınavı nedir kimler girebilir?

Sınav, sermaye piyasasında çalışmak isteyen (Bankalar, Aracı Kurumlar gibi) fakülte mezunlarının girmesi gerekli olan bir sınavdır. Lisan almayanların sermaye piyasasında çalışmaları mümkün değildir. Sınava girmek için mutlaka bir kurumda çalışmak gerekmemektedir. Fakülte mezunları sınava girebilirler.

SPL sertifikası ne işe yarar?

Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu tarafından, sermaye piyasasında çalışma planı ve kariyer hedefi bulunan üniversite mezunu adayların, bu sektöre dair bazı özellikleri taşıdıklarını belgelendirmelerini sağlayan sınava SPK SPL Lisanslama sınavları ya da yazımızın devamında kısaca belirteceğimiz gibi …

SPK düzey 3 sınavına kimler girebilir?

17) SPK Temel Düzey Lisanslama Sınavlarına Kimler Girebilir? Lise Mezunu, 2 yıllık Yüksekokul mezunu, 4 yıllık Fakülte mezunları girebilir.

SPK Temel Düzey 1 sınavı ne zaman?

SPL Düzey 1 Lisans Sınavı Kağıt Ortamında Yılda iki kez yapılmaktadır. sınav 04-05/Aralık 2021 Tarihinde Yapılacaktır.

SPK Değerleme Uzmanlığı sınavına kimler girebilir?

Hangi bölümden olduğunuz farketmiyor. Türkiye’deki sisteme göre 4 yıllık üniversite mezunu olan ve/ya YÖK tarafından kabul edilmiş üniversitelerden mezun olmuş herkes sınava başvurabilir. Başarılı olursa da lisans alabilir.