Şehir dışına çıkma izni kalktı mı?

Seyahat Yasakları Seyahat yasakları 1 Haziran tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlan son genelgeyle birlikte yeniden düzenlendi. İkamete en yakın noktadan alışverişe izin verilirken, seyahat izin belgesi olmadan araç kullanımına izin verilmeyecek.

Şehirler arası yolculuk için izin gerekli mi?

– Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının istisnaları; özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirlerarası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmeleri kaydıyla izin verilecektir.

Seyahat izin belgesi kaldırıldı mı?

17 Mayıs’ta açıklanan Yeni Kademeli Normalleşme kararlarıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı. Artık 65 yaş üstü vatandaşlar uçak, otobüs, tren gibi toplu ulaşım araçlarıyla yapacakları yolculuklar öncesinde Seyahat İzin Belgesi almak zorunda kalmayacak.

Özel araçla seyahat edilebilir mi?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirlerarası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla izin verilecektir.

Şehirler arası yasak var mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların özel araçlarıyla şehirlerarası seyahate çıkmalarına müsade edilmeyecek. Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor.

18 Yaş altı seyahat yasağı var mı?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Otobüs yolculuğu için izin gerekli mi?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacakları şehirler arası seyahatler için ayrıca seyahat izni alması istenmeyecek, şehirler arası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Otobüs yolculuğu için seyahat izin belgesi gerekli mi?

İçişleri Bakanlığı, tüm valiliklere “Seyahat İzin Belgesi” ile ilgili ek genelge gönderdi. Ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek. Uçak, tren, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme veya firmalar bu hususa ilişkin kontrol yapacak.

Son Dakika 65 yaş üstü seyahat edebilir mi?

– Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

65 yaş seyahat izni kalktı mı?

65 YAŞ ÜSTÜ SEYAHAT EDEBİLECEK Mİ? 65 yaş üstü 1 Temmuz 2021 tarihinden şehirler arası herhangi bir izin almaksızın seyahat edebilecek.