PTT hangi bakanlığa bağlı 2020?

Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Anonim Şirketi de Cumhurbaşkanlığı’na bağlanırken, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’yla ilgilendirildi.

PTT Kimin 2021?

PTT şuan resmi olarak Varlık Fonu, yani devlete ait şirketlerin yönetildiği en üst kurumun yönetimindedir. Varlık Fonu ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet yürütmektedir.

PTT satılıyor mu?

2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. 6 Şubat 2017 yılında yayımlanan kararname ile devlete ait bütün hisselerinin Türkiye Varlık Fonuna devredilmesi kararlaştırılmıştır.

PTT kargo bekleme süresi ne kadar?

Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

PTT hangi banka ile anlaşmalı?

Aktifbank, Alternatifbank, Burgan Bank, Fibabanka, ICBC Turkey Bank, ING Bank, Kuveyt Türk, Nurol Bank, Odeabank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) bankalarından kullanmış olduğunuz kredilerin taksit ödemelerini PTT aracılığıyla yapabilirsiniz.

PTT çalışanları nereye şikayet edilir?

PTT kurum ve kuruluşuyla ilgili tüm şikayet öneri ve bilgi alma işlemleriniz için 444 1 788 numaralı hattı arayıp PTT müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca işitme engelli ve konuşma engelli müşteriler için de “Engelli Dostu Numaralar” projesiyle 0312 309 59 12 numaralı SMS hattıyla iletişime geçebilirsiniz.

PTT AVM kime ait?

PTT tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk 3 boyutlu sanal alışveriş merkezi olan ePTTAVM.com, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı özel bir toplantıyla 17 Mayıs 2012’de İzmir’de açıldı.

PTT ne zaman satılacak?

2005 yılında özelleştirme çalışmaları nedeniyle Telekomünikasyon kısmının hisselerinin çoğunluğu hatırlayacağınız gibi Suudi Arabistan merkezli Oger grubuna satıldı. Zaten PTT’de 2013 yılında Anonim Şirket haline dönerek Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi unvanını aldı.

PTT kim aldi?

PTT neler satılacak?

PTT, İndirimli ayçiçek yağı zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünleri satışa sunacak. Bazı marketler tarafından gıda ürünlerine yapılan fahiş fiyat oyununun önüne geçmeye hazırlanan PTT, vatandaşların talepleri doğrultusunda ürün yelpazesini genişletecek.

Kargo bekleme süresi kaç gün?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.