O kadar çok Aldatıldıktan sonra ne yapmalıyım?

Aldatıldıktan sonra yeni bir hayat

 1. Kendinizi harap etmeyin.
 2. Aldatılmanın detayları içinde boğulmayın.
 3. 3. Kendi gözünüzdeki imajınızı değiştirin.
 4. Kendinize zaman ayırın.
 5. Sizi destekleyen kişilerle vakit geçirin.
 6. Kendinizi soyutlamayın.
 7. 7. Gücünüzü keşfedin.
 8. 8. Ne istediğinize odaklanın.

Eşinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız?

Gömleğinin yakasında ve giysilerinde ruj lekeleri, vücudunda cinsel birliktelik esnasında oluştuğunu düşündüğünüz bazı izler, saçında ya da giysilerinde başka bir kadının kokusu… Sabah başka iç çamaşırıyla gidip akşam başka iç çamaşırıyla dönenler. Özellikle de bütün bunlar bir kereden fazla oluyorsa…

Aldatıldığımı nasıl kanıtlarım?

Aldatıldığımı nasıl kanıtlarım?

 1. Aldatmayı bilen, gören veya bu konuda bilgisi olan tanıklar,
 2. Telefon görüşmelerine ait dökümler,
 3. Kredi kartlarına ilişkin ayrıntılı hesap dökümleri,
 4. Eşten veya sevgiliden gelen telefon mesajları,
 5. Ortak bilgisayardan tespit edilen resimler ve diğer deliller,

Aldatan insanlar mutlu olur mu?

Aldatmaların erkek tarafından yapılması genellikle erkeğin evinde mutsuz olduğunun düşünülmesine yol açmaktadır. Oysaki düzenli ilişkisi olan insanlar eşlerini aldattıklarında bu durum onlarda stres yaratmaktadır. Yani prensip olarak aldatan erkeğin mutlu olacağı pek tahmin edilebilir bir durum değildir.

Aldatıldım ne yapmalıyım?

Aldatılan kişilerin yapması gereken en doğru şey bir uzmandan yardım almak ve psikoterapi seansları ile kendisini kötü hissettiren bu duygulardan kurtulma yoluna gitmesidir. Psikoterapi seansları sırasında uzmanların yaklaşımı sayesinde aldatılan bireyler gerçek duygularının farkına varırlar.

Eşiniz sizi aldatırsa ne yapmalısınız?

Eşiniz sizi aldatıyor ve elinizde kanıt var ise hızlı bir şekilde boşanma davası açabilirsiniz. Ancak elinizde herhangi bir kanıt yok ise aldatma üzerine herhangi bir dava açmanız uygun değildir. Eşiniz sizi aldatıyor ama kanıtınız yoksa eşinizle beraber anlaşmalı boşanma davası açabilirsiniz.

Ilişkide aldatıldığını nasıl anlarsın?

İletişimin azalması, eve geç gelme, sorumluluklarla ve evdeki oluşumlarla ilgilenmeme, yanınızda depresif olması, zevklerinde değişiklik, telefondaki konuşmaları gizleme ve gelen mesajları silme, evde kapıları kapalı tutmaya başlaması, bilgisayar başında fazla kalması, dalıp gitmeler, gelecekle ilgili konuşmak …