Nakdi Ucrete ZAM VAR MI?

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, nakdi ücret desteği ile istihdama dönüş ve artı istihdam teşviklerinin tutarları asgari ücrete gelen zam oranında (!.56) artırıldı.

Nakdi ücret desteği işe girince kesilir mi?

Nakdi Ücret Desteğinin kesileceği durumlar Nakdi ücret desteğinden yararlanılan dönemde, aynı veya başka bir işyerinde işe başlanması ve/veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı alınmaya başlanması halinde nakdi ücret desteği kesilir.

Yasaktan dolayı maaş kesilir mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasının süresinin bir haftayı geçmesi durumunda ise işveren işçinin ücretinden kesinti yapma hakkına sahip olacaktır. Sokağa çıkma kısıtlamasının zorlayıcı sebep sayılması durumunda işveren işçiye bir haftaya kadar yarım ücret ödeyip sonrasında ücretin tamamından kesinti yapabilecektir.

Nakdi ücret desteği kaç ay uzatıldı?

Daha önce, “Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 17 Nisan 2020 tarihinde başlatılan Nakdi Ücret Desteği, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 30 Haziran 2021 tarihine daha uzatıldı” açıklaması yapılmıştı.

Nakdi ücret desteğinden kimler yararlanabilir?

1-) 1 Aralık 2020 ve sonrasında işe alınan kişiler eğer Ağustos 2020’de sigortalı değil ve işe alındıkları işyerinde Ocak 2019 ila Nisan 2020 döneminde en az sigortalı bildirilen aydaki sigortalı sayısına ilave olarak istihdam edilmişlerse nakdi ücret desteğinden yararlanabiliyorlar.

Nakdi ücret desteği hangi hallerde kesilir?

Nakdi Ücret Desteği Hangi Hallerde Kesilir ve Yaptırımı Nedir? Nakdi ücret desteğinden yararlanılan dönemde, işçinin aynı işyerinde veya farklı bir işyerinde çalışmaya başlaması durumunda veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan yaşlılık aylığı alınmaya başlanması halinde nakdi ücret desteği kesilir.

Nakdi destek kimler alabilir?

Tam kapanmada işçiler maaş alıyor mu?

İŞKUR işçileri sokağa çıkma kısıtlaması süresince maaş alamayacak. İŞKUR, koronavirüs döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’yla ortaklaşa düzenlediği Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle işe aldığı temizlik ve güvenlik görevlilerini ‘tam kapanma’yı gerekçe göstererek ücretsiz izne gönderdi.

Sokağa çıkma yasağı işçiler için geçerli mi?

“Sokağa çıkma yasağı nedeniyle işçilerin çalışmaması ‘zorlayıcı nedenle’ çalışamama kapsamına girmektedir. Bu süreçte hiç çalışılamasa bile işçiden ücret kesintisi yapılmıyor, çalışılamayan süreler 4 ay içinde bu süreler telafi edilebiliyor” diyor.