Motor kazaları nasıl önlenir?

Deri veya benzer kalınlıkta koruyucu bir elbise giymelisiniz. Bununla birlikte, motorunuza oturmadan önce uzun kollu kıyafet, pantolon, bileklerinizi saran botlar ve eldiven giymek ihmal edilmemeli. Kaza anında yol ile sizin aranızdaki tek şeyin koruyucu kıyafetler olacağını akıldan çıkarılmamalı.

Motor kazaları neden oluyor?

Yollarda oluşan çukurlar veya dengesiz zeminler, sürücünün kontrolü yitirmesine neden olarak motosiklet kazalarının meydana gelmesine sebebiyet verir. Motosiklet sürücülerinden taksi ve dolmuş sürücülerine kadar pek çok insan trafik kurallarını ihlal ederek kazaya davetiye çıkarır.

Istatistiklere göre hangi trafik kazalarında kusur oranları içinde en büyük paya sahiptir?

Kaza istatistikleri incelendiğinde, trafik kazalarında en fazla kusur oranının % 95’i aşkın bir oranla sürücülerde olduğu görülebilir.13 TUİK 2012 verilerine bakıldığında da en fazla sürücü, sonra sırasıyla yaya ve yol kusuru bildirilmektedir.

Motor kazasında ne yapılmalı?

Kazazede ile sesli ve dokunarak iletişim kurmaya çalışın. Transfer için ambulansı arayın! Öncelikle sakin olun ve derhal 112 acili arayın… Benim gibi hekim dahi olsanız müdahale sırasında ekipman dışında hastanın acil olarak hastaneye nakil edilmesi çok daha önemli olabilir.

Motosiklet ne kadar riskli?

RİSK 35 KAT FAZLA Peki motosikletler sanıldığı kadar tehlikeli mi? Uluslararası araştırmalar, motosiklet kazalarında ölüm ya da ciddi yaralanma oranının otomobillere göre 35 kat fazla olduğunu gösteriyor. Motosiklet sürüş güvenliğinde, başta kask olmak üzere, güvenlik ekipmanları ve eğitim öne çıkıyor.

Motosiklet kazasında ilk yapılması gereken işlem nasıl olmalıdır?

Motosiklet kullanmak tehlikeli mi?

Tabii pek çok kişinin aklında her zaman motosiklet tehlikeli mi sorusu yatıyor. Aslın motosiklet kesinlikle tehlikeli değildir. Trafik kurallarına uyulduğunda ve kullanımınıza uygun doğru motosiklet tercihi yaptığınız da motosiklet kesinlikle tehlikeli değildir.