Minimalist ev nasıl olmalı?

Bundan kaynaklı olarak da sizler için minimalist ev dekorasyonunun nasıl yapılabileceği hakkında birkaç ipucu derledik.

 • Önce Sadelik; Renkleri ve Dokuları Azalt.
 • Dekor Her Şeydir; Dekoratif Objelerle Vurgu Yapın.
 • Minimalizm Özgürlüktür; Alanınızı Genişletin.
 • Minimalizm ile İşlevsel Mobilyaları Tercih Edin.

Minimalist yaşam nasıl olur?

En genel haliyle, “Az tüketim, çok huzur.” olarak özetlenebilen minimalizm, yaşamda karmaşaya sebep olabilecek her şeyden uzaklaşma ve sadece gerçekten ihtiyacın olanlarla yetinme şeklinde tanımlanabilir.

Minimalist ev ne demek?

Minimalist dekorasyon, basitçe tasarımda ve yaşam alanında sadeliği amaçlayan bir trend. Yani bu stili, “sadelik ve az eşya ile ev dekorasyonu trendi” olarak düşünebilirsiniz. “Az eşya ile mutlu ol” fikrine sahip minimalist dekorasyon trendi, ferahlık hissinin oluşturduğu huzuru amaçlıyor.

1 1 daire nasıl dekore edilir?

1+1 Ev Dekorasyon Örnekleri

 1. Aydınlık Bir Alan Yaratın.
 2. Kontrast ve Açık Tonlar Kullanın.
 3. 3. Minimalist Mobilyalar Kullanın.
 4. Yaşam Alanlarını Ayırın.
 5. Çok Fonksiyonlu Mobilyalar Tercih Edin.
 6. Köşeleri Değerlendirin.
 7. 7. Duvar Kağıdı ile Sofistike Görünüm.
 8. Daha Sade Avizelere Yönelin.

Minimalist yaklaşım nedir?

Minimalizm, sadeliği, yalınlığı, basitliği ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır. 1960 ‘yıllarda ortaya çıkan bu akımın kökleri, modern sanata ve müziğe dayanmaktadır. Aslında minimalist demek minimum demektir. Her şeyde minimum olanının tercih edilmesine minimalist yaklaşım denir.

Minimalist yaşamak ne demek?

İhtiyaç fazlası olan her şeyi hayatınızdan çıkararak düşüncelerinize, duygularınıza, sevdiklerinize ve gerçek ilgi alanlarınıza yer ve zaman açmanız anlamına gelen minimalist yaşam, “Az çoktur.” sloganı ile geniş kitlelerin ilgisini çekiyor.

Minimalist insanlar ne yapar?

Minimalist yaşam; insan hayatındaki maddi ve manevi unsurları, ihtiyaçlara göre sınırlayıp en aza indirgeyerek, daha fazla odaklanabilirlik, hareket serbestliği, yaşam konforu ve kalitesi kazandıran yaşam şekli anlayışıdır.

Bohem tarzı ev nedir?

Bohem tarzı Fransa’da tanımlanmış olan bir akımdır. Göçebe hayat yaşayan, özgür ve gezgin ruhlu çingene kültüründen esinlenen Bohem tarzı günümüzde pek çok alanda kendini yansıtmaktadır. Kalabalık, renkli, canlı ve özgür bir dekor düzeni taşır. Hatta düzensiz bir dağılım da diyebiliriz.

Iskandinav tarzı ev nasıl olur?

Az sayıda mobilya kullanılan İskandinav tarzı evlerde; modern hatlar, düzgün yuvarlak kenarlar ve konik ahşap ayaklı mobilyalar görülmektedir. İskandinav tarzı mobilyaların çoğu yumuşak ve doğal renk tonlarına sahiptir. İskandinav tasarımı, yenilikçi ve fonksiyonel mobilyalarıyla ünlüdür.

Minimalist insan ne demek?