Mimarlık mezunu hangi alanlarda yüksek lisans yapabilir?

Mimarlık Yüksek Lisans Programı (Tezli)

  • MİMARİ TASARIM.
  • YAPIM YÖNETİMİ ve TEKNOLOJİSİ
  • KENTSEL TASARIM.
  • MİMARLIK TARİHİ VE RESTORASYON.
  • MİMARİ MÜHENDİSLİK.

Mimarlık yüksek lisans nedir?

Mimarlık Ana Bilim Dalı altında bir lisansüstü programı olup, sadece yüksek lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Mimarlık Yüksek Lisans programı, mezunlarını mimarlık alanındaki ulusal ve uluslararası düzeyde tüm mesleki aktivitelere hazırlamayı amaçlayan, NAAB tarafından eşkredilendirilmiş bir programdır.

Yüksek lisans derece düzeyi nedir?

2. Derece – Yüksek Lisans (Master) Derecesi (M.A.; M.Sc.): En az 5 yıllık öğrenimden sonra ya da Lisans Derecesinden sonra en az 1 yıllık eğitimden sonra verilir. 3. Derece – Doktora Derecesi (Ph.D.; D.Sc.): Yüksek Lisans (Master) Derecesinden sonra en az 3 yıllık eğitimden sonra verilir.

MA hangi derece?

Sosyal bilimler yüksek lisans derecesi (MA) genellikle iletişim, eğitim, dil, dilbilim, edebiyat, coğrafya, tarih ve müzik gibi sanat veya sosyal bilimler olarak sınıflandırılan alanlarda verilir.

Mimarlık Yüksek Lisansını kimler yapabilir?

Program, tezli/tezsiz yüksek lisans programıdır. Mimarlık Yüksek Lisans Programına 4 yıllık mimarlık lisans mezunları başvurabilir. Programa, mimarlık dışında 4 yıllık inşaat mühendisliği lisans programı mezunları başvuruda bulunabilir.

Mimarlık Yüksek lisansa kimler başvurabilir?

Program, tezli yüksek lisans programıdır. Mimarlık Yüksek Lisans Programına 4 yıllık mimarlık lisans mezunları başvurabilir. Programa İç Mimarlık, Şehir Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, 4 yıllık lisans programı mezunları başvuruda bulunabilir.

Iç mimarlıkta yüksek lisans ne işe yarar?

İç Mimarlıkta yüksek lisans programları yine hem devlet Üniversitelerinde hem de Vakıf üniversitelerinde bulunmaktadır. Her yüksek lisans programında olduğu gibi İç Mimarlık programında da herhangi bir meslek içi konuda daha yoğunlaşmak ve o konuda uzmanlaşmak için yüksek lisans gereklidir.

Yüksek lisansa kaç kademe verilir?

Soru: Bilindiği üzere tezsiz yüksek lisans yapanlar ile tezli yüksek lisans yapan memurlara 1 kademe ilerlemesi verilmektedir.

MA ingilizce neyin kısaltması?

abbreviation for Master of Arts: My brother has an M.A.

MA ünvanı nedir?

Master of Arts olarak da bilinen MA derecesi, Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı anlamına gelir.