Medipol Üni tercih indirimi nedir?

Tüm lisans programlarında, ilk üç tercihini İstanbul Medipol Üniversitesinin aynı programında farklı bursluluk kontenjanları için yapan adaylar, % burslu kontenjanına yerleştikleri takdirde, kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca % indirim yapılacaktır.

Tercih bursu 4 yıl geçerli mi?

Tercih bursu, öğrencinin kayıtlı olduğu ön lisans, lisans programının normal öğrenim süresince not ortalaması veya ders geçme gibi başarı şartları aranmaksızın devam eder. Burs, zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfının normal öğrenim süresini kapsar.

Tercih indirimi kaç sene geçerli?

Tercih İndirimi zorunlu hazırlık sınıfı dahil öğrencilerin öğrenim gördüğü sürece geçerlidir. Kayıtlı olunan programda kazanılmış olan tercih indirimi; kayıtlı olunan yılda tercih indirimi uygulanan kontenjanlara Kurum İçi Yatay Geçiş yapılması durumunda da devam edecektir.

Tercih bursu kaç yıl geçerli Beykent?

ÖSYM Burslarının Devamı 2021-2022 Eğitim – Öğretim Yılında Üniversitemizde üniversiteye giriş kontenjan ve yetenek bursu, başarı durumuna bakılmaksızın zorunlu hazırlık sınıfı hariç, lisans programlarında 4+1 yıl, ön lisans programlarında 2+1 yıl, Diş Hekimliği Fakültesi için 5+1 yıl, Tıp Fakültesi için 6+1 devam eder.

Tercih indirimi ne demek?

Tercih Bursu Öğrencimizin kazanmış olduğu burslara ek olarak, ilk 5 tercihinden herhangi birinde İAÜ ye yerleşmesi durumunda (Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk ve Psikoloji hariç) kalan eğitim öğretim ücreti üzerinden hesaplanan % 30 bursudur.

Biruni Üniversitesi Tercih Bursu var mı?

Meslek Yüksekokulu Programlardan herhangi birine 1.tercihle yerleşenlere ödeyecekleri ücret üzerinden %30 oranında ek indirim uygulanır. Yerleşilen tercih sırasına kadar tüm tercihlerin yalnız Biruni Üniversitesi olması halinde, ödenecek ücret üzerinden %30 oranında ek indirim uygulanır.

Yüzde 50 burs kesilir mi?

%50 Burs: Öğerncnin ÖSYM tercihi ile aldığı burstur. Bu burs ile okul ücretinin yüzde 50’si alınmaz.

Tercih indirimi nasıl oluyor?

Tercih indirimi ne?

* 1. tercihinden başlayarak, en az ilk 2 tercihinde KGTÜ programlarını art arda (kesintisiz) tercih eden ve KGTÜ ortak programlarına (Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları, İktisadi ve İdari Programlar, Mühendislik Programları) yerleşen öğrenciler için tüm indirimli ve ücretli programlarda ilk 2 tercih bursu …

Beykent tercih indirimi var mı?

1.000’e giren ve üniversitemizin programlarını tercih eden, ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere, her yıl 9 ay süreyle 2.000 TL nakit ve öğle yemeği desteği verilir; ayrıca ilk 1.000’e girip ücretli programlarımızı tercih edenlere % 100 indirim uygulanır.

Üniversitelerde tercih indirimi ne demek?