Lise Erasmus Nedir?

YURTDIŞINDA LİSE DEĞİŞİMİ Lise Değişim Programı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bir program olup, ağırlıklı olarak 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine sene kaybetmeden yurtdışında değişim öğrencisi olarak okuma imkânı sunmaktadır.

Lise Değişim Programı hangi liselerde var?

Bu programdaki tüm liseler devlet lisesidir ve konaklamalar aile yanında yapılmaktadır. Program ücreti okula göre değişmektedir. Öğrenciler, açık okul listelerinden programa katılmak istedikleri okul tercihlerini uzman danışmanlarla beraber yapabilmektedirler.

Lise Değişim Programı hangi ülkeler?

Amerika ve Kanada’da oldukça yaygın olarak yapılan yurtdışındaki lise eğitimi programı İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda gibi ülkelerde de yapılmaktadır. Kuzey Avrupa ülkeleri ve Avustralya’da da öğrenci değişim programı imkanı vardır.

Lise Değişim öğrencisi nasıl olunur?

Lise Değişim Programına kabul için öncelikle öğrencilere İngilizce bir sınav ve mülakat yapılır. Daha sonra öğrenci ve velilerle uzun ve detaylı görüşmeler gerçekleştirilir ve programa katılabilecek seviyede olmasına karar verilen öğrenciler kısa bir süreç olan başvuru portfolyosunu tamamlar.

Erasmus hangi bölümler gidebilir?

Evet. Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki bütün öğrencilerimiz Erasmus+ öğrenci değişim programından yararlanabilir.

Yurtdışında lise okumak kaç para?

Amerika yıllık yatılı okul ücretleri yaklaşık 35,000 USD’den başlar. Kanada yıllık lise-yatılı okul ücretleri yaklaşık 23,000 CAD’dan başlar. İsviçre yıllık yatılı okul ücretleri yaklaşık 78,000 CHF’den başlar. Yeni Zelanda yıllık yatılı okul ücretleri yaklaşık 28,000 NZD’den başlar.

Yurtdışında lise kaç yıl?

Yurtdışı liselerinde verilen eğitim programları ülkelere göre farklılık göstermektedir. İngiltere’de 4 yıllık lise eğitimi 2 yıllık GCSE ve 2 yıl A level eğitiminden, Kanada, ABD ve diğer ülkelerdeki lise eğitimi ile 4 yıllık standart lise eğitiminden oluşmaktadır.

Exchange öğrenci değişimi nedir?

İngilizcede Student Exchange Program olarak bilinen öğrenci değişim programı, bir öğrencinin başka bir ülkede ve genellikle derslere katılacağınız veya çalışacağınız ortak bir üniversitede geçirdiği belirli bir süredir.

Erasmus için ne kadar para lazım?

Son verilere göre, Türkiye’den Avrupa’ya giden öğrencilere İngiltere, Fransa, Almanya, Danimarka, İtalya gibi Batı Avrupa ülkeleri için verilen miktar aylık 500 euro. Romanya, Polonya, Çekya gibi Doğu Avrupa ülkeleri için bu tutar 300 euro.

Hangi üniversiteler hangi erasmus’u destekliyor?

ABANT IZZET BAYSAL UNIVERSITESI TR BOLU01
GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI TR ANKARA11
HACETTEPE ÜNIVERSITESI TR ANKARA03
HALIC UNIVERSITY TR ISTANBU15
HARRAN UNIVERSITESI TR SANLIUR01