Lazer epilasyon en iyi cihaz hangisi?

Alexandrite Lazer Epilasyon Aleti Alexandrite lazer epilasyon cihazı günümüzde en çok tercih edilen ve lazer epilasyon merkezlerinin hemen hemen hepsinde bulunan bir cihazdır. Alexandrite lazer sistemi 755 nm dalga boyunda lazer ışınları üretir.

Epilasyonda hangi marka daha iyi?

Yüz bölgesi için diode lazerler en ideal seçimdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital ve alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi cevap alınan bölgelerdir.

Tüm vücut lazer kaç atış?

Erkek Lazer Epilasyon Seans Süreleri

Lazer Epilasyon Yapılan Bölge Lazer Epilasyon Seans Süreleri
Tüm Vücut 2-3,5 saat
Tüm Bacak 40-80 dakika
Omuz 15-30 dakika
Tüm Sırt 30-60 dakika

Lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür?

Alexandrite lazer, uygulama sırasında tüyleri döker, hemen sonra çıkan tüyler de en çok 3 hafta içinde tamamen dökülmüş olur.

Alexandrite lazer mi yoksa diode lazer mi?

Alexandrite ve Diode lazerlerin her ikisi de istenmeyen tüylerin giderilmesinde etkilidir. Her ikisin de avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Teni açık, kıl rengi ise koyu renkli olan kişilerde Alexandrite lazer iyi bir tercihken koyu tenli kişiler için Diode lazer daha iyi bir seçimdir.

En iyi IPL cihazı hangisi?

En iyi ıpl cihazı hangisi? Diye merak ediyorsanız cevabı Philips Lumea Prestige. Ürün, etkili performansıyla üç uygulamadan sonra tüylerde %92 azalma gösteriyor. Cilt rengi analizi yapma olanağı sunan bu cihaz yüz, koltuk altı, bacak, bikini ve hassas bölgelerde rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Epilasyonda kesin çözüm hangisi?

Diode Lazerin ağrı dezavantajını ortadan kaldırmaktan yola çıkarak geliştirilen Soprano serisi cihazlar (Buz Lazer) günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazları olmuştur. 10 yıllık bir araştırma sonucu geliştiren Buz Lazer, Diode tabanlı bir lazer epilasyon cihazıdır.

IPL mi lazer mi nasıl anlaşılır?

Lazer ile IPL arasındaki temel fark ışık tipidir. IPL (Yoğun Darbeli Işık) geniş bantlı, darbeli bir ışık kaynağıdır. Lazer ise tek renkli, tutarlı bir ışık kaynağıdır. Her iki yöntem de saç folikülündeki melanini hedef alır ve her ikisi ile de kalıcı sonuçlar beklenebilir.

IPL epilasyon kesin çözüm mü?

IPL LAZER TEDAVİSİNİN SONUÇLARI KALICI MIDIR? IPL sistemleri ile yapılan tüylerin yok edilmesi uygulamasının sonuçları %80-90 oranında kalıcıdır. %10-20 hastada tedavi bittikten bir süre sonra tekrar seyrek olarak tüyler çıkabilir. Bu yeni çıkan tüylere de 1-2 seans uygulama gerekebilir.

Lazerde kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?

Epilasyonun uygulandığı bölgeye göre gerekli seans sayıları Epilasyonun etkisi, ilk seanstan itibaren görülmekle birlikte 3. seanstan sonra genellikle gözle görülür bir fark olur. Seans süreleri ise kısa uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre değişmektedir.

Lazer epilasyon 1 seans sonrası ne yapılmalı?

Lazer Epilasyon Sonrası : Güneşlenmemelisiniz ve özellikle yüz lazer epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız. Lazer Epilasyondan sonra ılık bir duş alınabilir. Ancak lazer uygulanan bölgeye 1 hafta süreyle kese , peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapmamalısınız.

Diode lazer iyi mi?

Diode lazerler derin yerleşimli kıllarda oldukça iyi etki gösterirler. Bikini bölgesi ve özellikle erkek omuz, sırt gibi derin yerleşimli kıllar için diode lazer iyi bir seçimdir. Melanin pigmenti tarafından daha düşük düzeyde emildiğinden koyu renkli ciltlerde ve hatta bronz tenlerde de kullanılabilir.