Kuaförler kaçta kapanacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 17 Mayıs itibariyle 1 Haziran tarihine kadar kademeli normalleşme dönemi başladı. Genelgeye göre berber ve kuaförler hafta içi 07.00 – 20.00 saatleri arasında açık olacak. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonları ise berber ve kuaförler kapalı olacak.

Kuaförler kacta kapanıyor 2021?

Kuaförlerin ve berberlerin çalışma saatleri kademeli normalleşme süreci için düzenlendi. Kuaförler ve berberler 1 Haziran’a kadar hafta içi 07:00-20:00 saatleri arasında hizmet verecek.

Pandemide berberler ne zaman kapandı?

KUAFÖR VE BERBERLER KAPANDI MI? Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok karar açıklandı. Berberler ve kuaförlerin faaliyetleri tam kapanma sırasında bir sonraki karara kadar kapatıldı. 29 Nisan 2021 yani Perşembe akamı saat 19.00’dan başlayın 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar tam kapanmaya geçiyoruz.

Berberlerin çalışma saatleri değişti mi?

Berber, kuaför ve güzellik salonu için açılış-kapanış saatleri düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendi. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “İşyerlerinin Çalışma Saatleri” konulu genelge gönderdi.

Kuaförler randevulu mu?

Valiliklere gönderilen genelgeye göre, işletmeler randevu sistemiyle çalışacak. Yan yana iki koltukta müşteri alınmayacak, bir koltuk boşluk bırakılacak. Müşterilere yiyecek ve içecek ikramı yapılmayacak. Maske kullanımı zorunlu olacak, müşteriler yalnızca işlem gerektirdiğinde maskesini çıkarabilecek.

Kuaförler hafta sonu kapalı mı?

Kuaför ve berberler açıldı ancak yalnızca hafta içi hizmet verebiliyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı dolayısıyla berber ve kuaförler faaliyet göstermiyor.

Pazar gunu berber acik olur mu?

Pazar günü tüm gün yasak var. Haftanın altı günü 05.00-22.00 saatleri arasında dışarı çıkabilirsiniz. Pazar günü ise sadece zorunlu ihtiyaçlarınız için 10.00-17.00 saatlerinde en yakın markete gidebilirsiniz. Cumartesi günü berber, kuaförler saat 21.00’e kadar hizmet verecekler.

Kapanma döneminde berberler açık mı?

Genelgede, açık olmaya devam edebilecek iş yerleri arasında berber ve kuaförler yer almıyor. Tam kapanmada berberler ve kuaförler kapalı olacak. Tam kapanma süreci ile birçok işletme geçici olarak kapatılırken, muafiyet listesi ile belirlenen yerler çalışmalarına devam edecek.

Genelgede berberler kapalı mı?

BERBERLER VE KUAFÖRLER AÇIK MI? Berber ve kuaförler de hafta içi 07.00-20.00 saatleri arasında müşterilerine kapılarını açabilecek.

Bayramda berberler açık olur mu?

Bayramda berberler tam kapanma kararları nedeniyle açık olmayacak. 17 günlük tam kapanma sürecinde berber ve kuaförler hizmet vermiyor.

Berberde maske takmak zorunlu mu?

Maske kullanımı zorunlu olacak, müşteriler yalnızca işlem gerektirdiğinde maskesini çıkarabilecek. Berberlerde jilet ve ustura ile sakal tıraşı yapılmayacak, sadece sakal tıraşı makine kullanılabilecek. Bayan kuaförleri ve güzellik merkezlerinde de cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetlerine izin verilmeyecek.