Kiralik arabayla kaza yapilirsa ne olur?

Örneğin sigorta, kasko, kaza ve vergi gibi ayrıcalıklar insanları araç kiralamaya yönlendiriyor. Kiralanan araçla kaza yapılması halinde ise burada önemli olan firmanın kurumsallığı oluyor. Yani sözleşmenizde her şey dahil olarak anlaşılmışsa bu durumda kaza yapsanız da tüm sorumluluk firmaya aittir.

Kiralık Araç Trafik cezasını kim öder?

Kesilen cezanın günü ve saati emniyet tarafından ceza makbuzu olarak rent a car firmasına tebliğ edilir ve rent a car firmasıda araç o tarih ve saatte kimde ise o kişiye bilgisini vererek ödemeye yönlendirir. Kiralık araçlarda yapılan trafik ihlallerinde cezaları sürücü öder.

Kiralık araç ek sürücü nedir?

Ek sürücü; aracı kiralayan kişi dışında aracı kullanacak biri veya birileri var ise satın alınmak zorundadır. Bir araç için en fazla 5 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir.

Rent a car kaskosu alkollü kazayı karşılar mı?

Rent a Car Kaskosu Alkollü Kazayı Karşılar mı? Rent a car kaskosu diğer kaskolarda da olduğu gibi alkollü kazaya karışılması durumunda masrafları karşılamamaktadır.

Araç kiralamada mini hasar sigortası nedir?

Mini hasar sigortası kiralık araçta oluşabilecek tüm hasarların kasko tarafından karşılanmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Kiralama şirketlerinin kiralık araçları kaskoludurlar fakat 500 TL’ye kadar oluşabilecek küçük hasarlar kaskodan muaftır.

Kiralık araç trafik cezası nasıl ödenir?

Araç Kiralamada Trafik Cezasını Nasıl Öderim? Eğer kiralama yaptığınız araç ile bir trafik cezası yediyseniz, cezanın firmaya ibrazı itibari ile ödemesi sizler tarafından firmaya nakit, kredi kartı veya farklı kanallar ile yapılabilir.

Rent a car trafik cezası ödenmezse ne olur?

Eğer 30 gün içerisinde ödemezseniz, her ay yüzde 5 faiz binecektir. Bu durumda hem taksitten hem de indirimden yararlanamayacaksınız. Eğer zaman içerisinde faizli tutarda ödenmezse, ne yazık ki maaşa haciz ya da icra işlemleri başlatılacaktır.